לאחר 8 חודשי דיונים וחילוקי דעות: נחתם הסכם עבודה באל-על

ההסכם שהוצג ע"י מנכ"ל החברה, עמוס שפירא, אושר ע"י הדירקטוריון, והועבר לאישור רשות החברות הממשלתיוית


00:00 ,13.06.2004 מאת: מערכת פורט2פורט
הנהלת אל-על וועד העובדים בחברה חתמו על הסכם עבודה, לאחר דיונים וחילוקי דעות שנמשכו כ- 8 חודשים. ההסכם שהוצג ע"י מנכ"ל החברה, עמוס שפירא, אושר ע"י הדירקטוריון, והועבר לאישור רשות החברות הממשלתיוית.

במסגרת ההסכם הוסדרו מספר נושאים מהותיים: הסכם דור ההמשך המאפשר העסקת עובד כך שבתום 5 שנות עבודתו יוחלט האם להמשיך העסקתו כעובד לשנים רבות בחברה ועד גיל פרישה, בהתאם למקצועיות העובד ונחיצותו. הוארך ההסכם של העובדים הזמניים עד שנת 2008. סוכמו ההתייעלויות של כל המגזרים בחברה במטרה לבצע את לוח הטיסות של החברה לשנה הקרובה בכלל זה קיצור זמן השהייה של הטייסים והדיילים בצפון אמריקה בקיץ. הסכם העבודה של העובדים הקבועים בחברה הוארך ללא תוספת עלות עד סוף שנת 2005.

מהנהלת החברה נמסר כי היא רואה הישג מיוחד בחתימת הסכם דור ההמשך המסדיר לראשונה נושא אשר משך שנים היקשה על פעילות אל על, אשר נדרשה לחילופי עובדים לעיתים קרובות ולאובדן ידע מקצועי תוך כדי השגת גמישות ניהולית והורדת עליות.

באל על ציינו כי הסכם זה יאפשר המשך העסקתם של חלק מאות העובדים הזמניים שעזבו את החברה בסוף שנת 2003. יתרה מכך , בכל שנה תוכל אל על לחדש את מאגר העובדים המקצועיים בכל תחומי פעילותה, מתוך קבוצת העובדים זמניים במידה והוכיחו את עצמם.

בחברת אל על מועסקים 5400 עובדים בארץ ובעולם מתוכם 2000 עובדים זמניים, בממוצע שנתי.