מחכים לזכאי בשדה התעופה

שמו של תא"ל (מיל') שמואל זכאי, מפקד אוגדת עזה לשעבר שפרש מצה"ל, עלה אתמול בענף התעופה כמועמד לתפקיד ראש חטיבת הביטחון ברשות שדות התעופה (רש"ת). בסוף השבוע שעבר פירסמה רש"ת מכרז לתפקיד. המנהל הנוכחי אבי רימון החליט לפרוש ולהיכלל ברשימת העובדים שיפרשו מרצון


00:00 ,07.06.2005 מאת: מערכת פורט2פורט
שמו של תא"ל (מיל') שמואל זכאי, מפקד אוגדת עזה לשעבר שפרש מצה"ל, עלה אתמול בענף התעופה כמועמד לתפקיד ראש חטיבת הביטחון ברשות שדות התעופה (רש"ת). בסוף השבוע שעבר פירסמה רש"ת מכרז לתפקיד. המנהל הנוכחי אבי רימון החליט לפרוש ולהיכלל ברשימת העובדים שיפרשו מרצון בתנאים מיוחדים. זכאי נאלץ לפרוש לפני כמה חודשים, לאחר שנחשד על ידי הרמטכ"ל בהדלפה. בשבועות הקרובים הוא ישמש פרשן ערוץ 2 לענייני ההתנתקות.

ראש חטיבת הביטחון הוא אחד התפקידים היותר רגישים במערכת, שכן הוא חולש על כל מערך האבטחה של תנועת הנוסעים והמטוסים בנמלי האוויר. דרישות התפקיד: תואר אקדמי, בוגר קורס פיקודי בכיר באחת מזרועות הביטחון וניסיון ניהולי של חמש שנים לפחות בתחום, רישיון לנשיאת כלי ירייה, כושר ניהול משא ומתן בדרג בכיר, ידיעת השפה האנגלית על בוריה לרבות דיבור, קריאה וכתיבה של חומר מקצועי וכן בעל כושר ביטוי בכתב ובעל פה ברמה גבוהה. ניסיון באבטחת תעופה - יתרון.