מינהל התעופה החל בחקירת השריפה שפרצה אתמול במנוע מטוס ארקיע באילת

מינהל התעופה האזרחית במשרד התחבורה החל הבוקר (7.10.02) בחקירת נסיבות השריפה שפרצה אמש במנוע מטוס "ארקיע" במהלך המראה בשדה התעופה באילת


00:00 ,08.10.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
ראש מינהל התעופה: אילו הארוע היה קורה במטוס בואינג גדול יותר היינו כפסע מאסון תעופתי

מינהל התעופה האזרחית במשרד התחבורה החל הבוקר (7.10.02) בחקירת נסיבות השריפה שפרצה אמש במנוע מטוס "ארקיע" במהלך המראה בשדה התעופה באילת.

במהלך ריצת ההמראה של מטוס "ארקיע" על מסלול שדה התעופה באילת, הבחין טיס המטוס מדגם ATR-72 באש הפורצת מאחד ממנועי המטוס, לאחר שעבר שני שלישים מהמסלול.

הטייס הפעיל את מערכת כיבוי האש העצמית של המטוס ובלם אותו מיידית, במקביל לכך הזעיק את צוותי כיבוי האש של השדה. כעבור מספר שניות כבתה האש, זאת, עוד בטרם הגיעו אליה צוותי הכיבוי. במטוס היו 48 נוסעים וארבעה אנשי צוות.

חוקרי מינהל התעופה האזרחית פרקו הבוקר את מנוע המטוס והעבירו אותו למעבדה של מינהל התעופה האזרחית לבדיקת נסיבות השרפה.

דובר משרד התחבורה ציין כי מבדיקה ראשונית עולה כי צוות המטוס פעל במהירות ובמיומנות והצליח לאתר במהירות את התקלה ולבצע את פעולות החרום הנדרשות במקרה של שריפה או תקלה אחרת.

ראש מינהל התעופה האזרחית, תא"ל (מיל') עמוס עמיר אמר היום כי השריפה שפרצה במנוע המטוס שבעקבותיה נאלץ הטייס להפסיק את ריצת ההמראה של המטוס היא תמרור אזהרה למצב בטיחות הטיסה של שדה התעופה באילת.

"אילו השריפה הייתה פורצת במנוע מטוס בואינג 757 המהיר יותר ולא במטוס ATR כפי שארע, היינו נמצאים כפסע מאסון תעופתי כבד", אמר ראש מינהל התעופה האזרחית.