מינויים חדשים בחברת אל על

חברי דירקטוריון אל על, אישרו היום מספר שינויים בחברה, אשר הובאו בפניהם על ידי מנכ"ל החברה, מר עמוס שפירא. לחברת אל על מצטרפת גב' נירה דרור בתפקיד ראש אגף אזורי לצפון ומרכז אמריקה בדרגת סמנכ"ל. המינוי יכנס לתוקפו בקיץ הקרוב


00:00 ,03.04.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
חברי דירקטוריון אל על, אישרו היום מספר שינויים בחברה, אשר הובאו בפניהם על ידי מנכ"ל החברה, מר עמוס שפירא. לחברת אל על מצטרפת גב' נירה דרור בתפקיד ראש אגף אזורי לצפון ומרכז אמריקה בדרגת סמנכ"ל. המינוי יכנס לתוקפו בקיץ הקרוב.

גב' נירה דרור, שימשה עד כה בתפקיד המנהלת הכללית של חברת התעופה בריטיש איירווייס לאיזור מזרח אירופה ומזרח אגן הים התיכון, איזור המונה 18 מדינות ובהן ישראל. בתוקף תפקידה זה הייתה דרור אחראית על כל הפעילות ומערך המכירות והתפעול של החברה הבריטית באותן המדינות .

נירה דרור שימשה בעבר בתפקיד המנהלת הכללית של חברת בריטיש איירווייס בישראל, וקודם לכן שימשה כמנהלת הכללית של חברת הנסיעות היסתור.

מנכ"ל אל על אמר כי להצטרפותה של נירה דרור לשדרה הניהולית של חברת אל על חשיבות רבה מאחר והגברת דרור, בעלת רקורד מוכח של ניהול בתחומי התעופה , תהיה אחראית באל על על יבשת אמריקה, שהיא אחד מהיעדים החשובים ביותר לחברת התעופה הלאומית של ישראל.

דרור, בעלת תואר מוסמך במנהל עסקים ובעלת תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, תחליף את מר מיכאל מאיר ששימש בתפקיד זה שש שנים ויעבור לתפקיד אחר במשרד הראשי של החברה בישראל.

גב' דרור הודיעה כי היא מבקשת להצטרף להחלטת המנהלים בחברה ולוותר גם היא על 8% משכרה.

בנוסף, אישר דירקטוריון אל על מספר מינויים מתוך החברה.
מר ניסים מלכי, כיום גזבר החברה, יתמנה לתפקיד סמכ"ל הכספים בחברה, במקומו של מר יורם גלאון אשר כיהן בתפקיד מאז שנת 1982, ופורש לגמלאות. מר מלכי, 57, החל את עבודתו בחברת אל על בשנת 1973. מאז מילא תפקידים בכירים בסמכ"לות הכספים בחברה, ובתפקידו הנוכחי כגזבר החברה, הוא מכהן כ-9 שנים. מר מלכי הינו מהנדס בהשכלתו ובעל תואר מוסמך במינהל עסקים.

דירקטוריון החברה והנהלתה, הודה למר גלאון על שנות שירותו הרבות בחברה ועל תרומתו בניהולה היומיומי בתקופות משבר ופריחה.

כמון כן, החליט דירקטוריון החברה למנות לתפקיד סמכ"ל תחזוקה, והנדסה, את מר שלמה ריבנבך. מר ריבנבך, יחליף בתפקיד את סמכ"ל התחזוקה של אל על, מר אריה פרוכטר, אשר כיהן בתפקידו זה למעלה מעשור, והוא למעשה העובד הוותיק ביותר בחברה, ועובד בה זה 45 שנה.מר ריבנבך, החל לעבוד בחברת אל על בשנת 1966 - את כולן עשה במסגרת סמכ"לות תחזוקה. בתפקידו הנוכחי כראש אגף אחזקת מטוסים, הוא מכהן כ-3 שנים. מר ריבנבך, הינו אקדמאי בהשכלתו בנוסף להיותו טכנאי מוסמך.

דירקטוריון החברה והנהלתה, הודו למר אריה פרוכטר על שירותו רב השנים ועל תרומתו הרבה להפיכתה של אל על לסמל ומופת בעולם כולו באשר לאופן תחזוקת צי המטוסים של החברה.

מספר מינויים אושרו בדירקטוריון החברה, גם בסמכ"לות מסחר.

לתפקיד ראש אגף לוחות זמנים ומערכות הפצה, מונה מר משה שמאי. מר שמאי, 52, החל לעבוד באל על בשנת 1978, ובתפקידו הנוכחי מכהן כראש אגף ניהול הכנסות. בעבר, כיהן מר שמאי כנציג החברה בקנדה ובתפקידים נוספים. למר שמאי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול ותואר שני בחקר ביצועים. מר ישי בוך, אותו מחליף מר שמאי בתפקיד, הודיע להנהלת החברה על בקשתו לפרוש מסיבות אישיות. דירקטוריון החברה וההנהלה הודו למר בוך על עבודתו באל על ועל תרומתו לה.

לתפקיד ראש אגף ניהול הכנסות, ימונה מר סמי שהרבני במקומו של מר משה שמאי שעובר לכהן כראש אגף לוחות זמנים ומערכות הפצה. מר שהרבני, 56, עובד באל על מאז 1975. בתפקידו הנוכחי מכהן מר שהרבני כמנהל נתיבי מערב אירופה ודרום אמריקה באגף ניהול הכנסות. בעבר, שימש במגוון תפקידים בתת אגף ארגון ושיטות וכמנהל פיתוח השיווק בסמכ"לות מסחר. מר שהרבני הינו מהנדס תעשיה וניהול בהשכלתו ומוסמך במינהל עסקים.