סוויספורט ו-DHL/FC שיתפו פעולה בפרויקט להעברת קרנפים לרוסיה

שני הקרנפים שהועברו לגן חיות רוסטוב שונעו בכלובים מיוחדים והועלו על מטוס רוסי בטיסת מטען מיוחדת וישירה לרוסטוב. משקל הקרנפים ביחד עם הכלובים המיוחדים – 9 טון


10:50 ,04.12.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מחברת סוויספורט ו-DHL/FC נמסר כי שני קרנפים זכרים בריאים וחסונים הועברו לאחרונה מן הספארי ברמת גן לגן החיות ברוסטוב, רוסיה. שני הקרנפים – ציון בן ה-30 וטרקל בן 5.5 במשקל של 4.5 טון כל אחד (כולל הכלוב) - שונעו בכלובים מיוחדים אשר הורגלו אליהם למשך תקופת הסתגלות של מספר חודשים, והועמסו על מטוס IL-76 של חברת VOLGA DENPR הרוסית בטיסת מטען ישירה ומיוחדת לרוסטוב.

 

הפרויקט יצא לפועל לאחר תכנון קפדני של אבי מלניק מחברת DHL/FC ובשיתוף ובתיאום מול חברת ACAS.

 

אבי מלניק מחברת DHL/FC ציין כי הפרויקט החל בתחילת השנה כאשר נבדקו מספר  חלופות להטסת הקרנפים בין אם בטיסה ישירה ובין אם דרך יעד ביניים. הפרויקט דרש נסיעת תיאום למוסקבה לטובת פגישה עם מפעיל הטיסה, ביקור בגן החיות ופגישה עם מנהל גן החיות ברוסטוב.

 

בספארי ברמת גן הוחלט על תאריך טיסה בתאום עם חברת התעופה. קרנפים אלו מתווספים לפרויקטים קודמים של הטסת קרנף להונגריה ומספר פילים לרחבי אירופה.

 

טל יעקבי, מנהל המסחר בסוויספורט ישראל, מסר כי פרויקטים מיוחדים מסוג זה מקבלים טיפול מיוחד במסוף החברה, וכי ההעברה והעמסה למטוס התבצעה בהצלחה.