ק.א.ל תפעיל שירות מטען יומי בקו ליאז'-ניו יורק

הסכם שיתוף הפעולה עליו חתמה החברה, המתבצע בפועל מחודש פברואר, מאפשר לה לבצע חמש טיסות מטען שבועיות, כשמחצית מנפח כל טיסה מוקצת ללקוחותיה


00:00 ,15.03.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת ק.א.ל חתמה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה בתנאי CODE SHARE להפעלת מטוסי מטען בתדירות יומית מליאז', בלגיה לניו יורק.

על פי ההסכם, המיושם בפועל כבר מתחילת חודש פברואר, מתקיימות חמש טיסות שבועיות במטוס 777 יעודי למטען בקו ליאז'-ניו יורק-ליאז' תחת אות קריאה משותף של ק.א.ל וחברת התעופה המפעילה את הטיסות. לק.א.ל מוקצת כמחצית מנפח כל טיסה לטובת שיווק ללקוחותיה.

מחברת ק.א.ל נמסר כי במקביל לתוספת הקיבולת המשמעותית, תמשיך החברה להפעיל טיסות בביצוע עצמי בקו על בסיס מטוסי המטעם מדגם 747-200 שבבעלותה.

כל הטיפול במטען לטיסות אלו מבוצע במסוף המטענים לאקס שבשדה התעופה בליאז', שהינה חברה בת של ק.א.ל. הטיפול במטען בשדה התעופה בניו יורק מתבצע במסוף המטענים של לופטהנזה, שעימה עובדת ק.א.ל ביעד מזה שנים ארוכות.

מנכ"ל ק.א.ל ירום אורן: "זוהי פריצת דרך משמעותית, הן לק.א.ל והן לשוק הישראלי. השילוב של חמש טיסות בשבוע במטוס המטען החסכוני והחדיש ביותר בעולם, ביחד עם סבבים עצמיים שלנו במטוס המטען 747 , שהוא בעל יכולת העמסת אף וצד, יוצר רמת שירות חלומית לשוק הישראלי. זאת ביעד שהיה עד כה נגיש חלקית בלבד למטעני FREIGHTER MATERIAL. השילוב בין רמת השירות הגבוהה של ק.א.ל, לוח זמנים יציב ויומי של מטוס המטען 777, בתוספת הקיבולת של מטוסי המטען של ק.א.ל, מייצרים סינרגיה מנצחת לטובת לקוחות החברה, הן בארץ והן באירופה. הסכם זה מהווה המשך ישיר של האסטרטגיה שלנו, לצמוח בקווי הפעילות הבינלאומיים של החברה, תוך כדי הרחבת סל המוצרים והאפשרויות ביעדים אלה".

ק.א.ל. שבשליטת עופר גלבוע, הינה החברה המובילה בישראל בתחום הובלה ייעודית של מטענים (להבדיל מהובלה של מטענים במטוסי נוסעים). בבעלות החברה שני מטוסי מטען רחבי גוף מסוג ג'מבו 747-200, המשמשים לפעילות הליבה שלה בקווים לאירופה ולארצות הברית. בנוסף לקווים אלו, המהווים את עיקר פעילותה, מקיימת החברה טיסות צ'רטר ליעדים מזדמנים, בעיקר בהסתמך על מטוסים אותם היא חוכרת.

ק.א.ל הינה הבעלים של המסוף הלוגיסטי לאקס בנמל התעופה ליאז', הנמצא במרכז יהלום הסחר האירופאי. המסוף מציע שטח אחסון מקורה בגודל 14 אלף מ"ר, ארבעה מחסני קירור אוטומטיים, שירותי תיעוד, שחרורי מכס במשך 24 שעות ביממה, שירותי תובלה יבשתית ועוד.