משה מנו, המגלה עניין ברכישה: הפרטת אל- על תצליח רק בסיכום מוקדם עם העובדים

לדבריו חייבים להשתנות כמה דברים כדי שגופים רציניים ירכשו את חברת התעופה ישראלית * לפני כשנתיים הציע לרכוש חלקים מאל- על. " עכשיו צריך לבצע כמה שינויים מהותיים בחברת אל- על כדי שההנפקה תהיה אטרקטיבית ולא תהפוך לכישלון" אומר איש הספנות,


00:00 ,18.05.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
לדבריו חייבים להשתנות כמה דברים כדי שגופים רציניים ירכשו את חברת התעופה ישראלית * לפני כשנתיים הציע לרכוש חלקים מאל- על

" עכשיו צריך לבצע כמה שינויים מהותיים בחברת אל- על כדי שההנפקה תהיה אטרקטיבית ולא תהפוך לכישלון" אומר איש הספנות, משה מנו, בעקבות החלטת ועדת הכספים של הכנסת לאשר את הפרטת אל- על ידי מכירת מניותיה בבורסה בתל- אביב.

משה מנו, נשיא קבוצת "מנו ספנות", החל לפני שנתיים לגלות עניין ברכישת חברת התעופה הישראלית, כאשר ביקש לרכוש חלקים עיקריים ממנה. לפני כמה חודשים הוא הציע להקים קונסורציום של החברות הישראליות העוסקות בכלכלה ובתיירות יוצאת, כולל "מנו ספנות", כדי לרכוש את אל- על .

"במשבר התיירותי הקיים בישראל ובמצב השורר כיום בענף התעופה העולמי, לא ניתן יהיה לקבל תמורה הולמת עבור רכישת אל- על אם לא יעשו בחברה כמה צעדים משמעותיים" סבור משה מנו ומציין בין השאר כי לדעתו "אל- על תצטרך להצטמק בפעילותה ובמספר עובדיה, להתחיל לטוס בשבת ולחשוב במונחים של ניהול מקצועי ויעיל יותר".

משה מנו מוסיף כי לפני הכל "צריך לשבת ולדבר עם העובדים שיש להם זכויות בחברה ואי אפשר להתעלם מהם". לדבריו "אין ספק שהעובדים והוועדים הגיעו למסקנה שהמצב הקיים אינו יכול להימשך והם מבינים שעליהם לקחת חלק בתהליך ההבראה".

"אי שילוב הוועדים והעובדים מהשלבים הראשונים של ההפרטה, יגרום לבריחת משקיעים פוטנציאליים ונזקים בלתי הפיכים לחברה" סבור משה מנו שמציע לכל הצדדים "להביא להרגעת המערכת ומניעת מאבקי כוח מיותרים".

משה מנו מציין כי הוא "ממשיך לגלות עניין" ברכישת מניות אל- על כאשר אלה יונפקו בבורסה אבל החלטתו הסופית "תיפול סמוך למועד ההנפקה תוך בחינה מדוקדקת של מצב החברה".