משרד התחבורה: משבר התעופה עם רוסיה בדרך לפתרון

השלטונות הרוסים יודיעו בתוך יומיים על החלטתם אם לאשר לישראל מוביל נקוב שני למוסקבה. השר כץ נפגש במוסקבה עם סגן שר התחבורה הרוסי לענייני תעופה


00:00 ,19.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

השלטונות הרוסים יודיעו בתוך יומיים על החלטתם אם לאשר לישראל מוביל נקוב שני למוסקבה. השר כץ נפגש במוסקבה עם סגן שר התחבורה הרוסי לענייני תעופה
 
סגן שר התחבורה הרוסי, ולרי אוקולוב הודיע לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ כי בתוך יומיים יחליטו שלטונות התעופה הרוסיים אם להיענות לבקשתה של ישראל ולאשר לחברת תעופה ישראלית נוספת להפעיל טיסות סדירות בקו תל אביב – מוסקבה.
 
השר כץ נפגש היום במוסקבה עם סגן שר התחבורה הרוסי לענייני תעופה, במסגרת כנס בינלאומי של שרי התחבורה המתקיים בחסות האו"ם.
 
השר כץ ציין כי במקביל להוספת מוביל נקוב שני לכל צד יש כוונה להגדיל את מכסת התדירויות של שתי המדינות מעבר ל-21 הטיסות השבועיות המאושרות כיום לכל צד.
 
באשר למשבר התעופה עם רוסיה שהביא לביטול הטיסות לשלושה יעדים ברוסיה; סוצ'י, רוסטוב וקרסנודר סוכם כי בשבוע הבא יפגשו ברוסיה נציגי רשויות התעופה של שתי המדינות, במטרה להסדיר את נושא הביטחון ולאפשר את חידוש הטיסות ליעדים האלה.
 
יצוין כי על פי הסכם התעופה שנחתם בין שתי המדינות הותר לחברה ישראלית נוספת להפעיל קווי תעופה לסוצ'י, רוסטוב וקרסנודר. משרד התחבורה מינה את סאן דור  וארקיע כמובילים הרשמיים הנוספים ליעדים אלה אולם עקב סירובם של השלטונות הרוסים לאשר נוכחות של אנשי ביטחון חמושים מישראל בתחומם בוטלו הטיסות.
 
שר התחבורה הביע תקווה כי אם ימצא הסדר לבעיות הביטחון של החברות הישראליות ברוסיה יורחבו הנוהלים שייקבעו גם לטיסות למוסקבה ולסנט פטרבורג.