נפתר משבר התעופה בין ישראל לגאורגיה

ישראל וגאורגיה הגיעו להסכם המאפשר את חידושן המיידי של הטיסות הישירות בין שתי המדינות. שר התחבורה: חברת התעופה הלאומית של ארמניה תחדש את טיסותיה לישראל לאחר הפסקה של כ-3 שנים


00:00 ,29.10.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

ישראל וגאורגיה הגיעו להסכם המאפשר את חידושן המיידי של הטיסות הישירות בין שתי המדינות. שר התחבורה: חברת התעופה הלאומית של ארמניה תחדש את טיסותיה לישראל לאחר הפסקה של כ-3 שנים
 
ישראל וגאורגיה הגיעו להסכם המאפשר את חידושן המיידי של הטיסות הישירות בין שתי המדינות, כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
בשיחות שהתקיימו אמש בין משלחת תעופה ישראלית בראשות מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, לבין ראשי משרד התחבורה הגאורגיים ונציגים של חברות התעופה ארקיע וג'ורג'אן איירליינס הודיעו הצדדים על סיום המשבר וחידושן המיידי של הטיסות הישירות בין שתי המדינות.
 
משבר התעופה בין ישראל לגאורגיה החל בשבוע שעבר על רקע סירובן של הרשויות בגאורגיה לאשר את לוח הטיסות המתוכנן של ארקיע המשמשת כמוביל נקוב מהצד הישראלי. בתגובה לכך אסרה רשות התעופה האזרחית של ישראל על נחיתת הטיסות של החברה הגאורגית בישראל עד לאישורן של טיסות ארקיע לגאורגיה.
 
בתום השיחות שהתקיימו במשרדי רשות התעופה האזרחית בנתב"ג הוחלט על הגדלת תדירות הטיסות המאושרות לכל צד משלוש לארבע. בנוסף לכך יוכלו הצדדים להוסיף טיסות נוספות מיוחדות בתקופות של חגים בישראל ובגאורגיה.
 
כמו כן הוסכם על מועדי הטיסות שיבצעו הצדדים בעונת החורף הנוכחית. הגאורגים נענו לבקשת רת"א לאשר לחברת ארקיע את ימי הטיסות בשבוע המבוקשים על ידה והנחשבים לימי הביקוש בקו.
 
גדי טפר, מנכ"ל ארקיע, מסר בתגובה: "אני שמח שנחתם הסכם תעופה המאפשר להטיס נוסעים בין היעדים ומודה לגיורא רום ואבי בן חור ממנהל התעופה הישראלי שעמלו להסדרת המשבר".
 
עוד סוכם כי ישראל וגאורגיה יפתחו בקרוב בשיחות לכינונו של הסכם תעופה חדש במתכונת של "שמים פתוחים" שיבטל כליל את מגבלת התדירויות והמגבלות התפעוליות הקיימות בין שתי המדינות.
 
שר התחבורה ציין כי חברת התעופה הלאומית של ארמניה Armaviaהגישה לרשות התעופה האזרחית בקשה לחידוש הטיסות הסדירות בין ירוואן לנתב"ג. בכוונת החברה להפעיל בעונת החורף הנוכחית שתי טיסות שבועיות. פעילות חברת התעופה של ארמניה הופסקה בקיץ 2007.