נפתר סכסוך התעופה בין ישראל לאזרבייג'אן

בשיחות תעופה שהתקיימו בין משלחות תעופה של ישראל ואזרבייג'אן הגיעו הצדדים להבנות שיאפשרו את תחילת פעילות חברת ארקיע


00:00 ,13.09.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

בשיחות תעופה שהתקיימו בין משלחות תעופה של ישראל ואזרבייג'אן הגיעו הצדדים להבנות שיאפשרו את תחילת פעילות חברת ארקיע
 
חברת ארקיע תוכל לבצע לראשונה טיסות סדירות מנמל התעופה בן גוריון לבאקו שבאזרביג'אן. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
שר התחבורה ציין כי טיסות ארקיע לבירה באקו התאפשרו לאחר שהשלטונות התעופה האזריים הסירו את המכשולים הביטחוניים שמנעו מחברת ארקיע להפעיל את הטיסות לבאקו.
 
על פי התכנון המקורי עמדה ארקיע להתחיל ב-5 באוגוסט השנה בביצוען של טיסות שבועיות לבאקו לאחר שמשרד התחבורה מינה אותה כמוביל רשמי אולם שלטונות באקו לא אישרו את סידורי הבטחון הישראליים בתחומן וחברת ארקיע נאלצה לבטל את פתיחת הקו.
 
בתגובה לסירוב האזרי לאשר את הפעלת טיסות ארקיע לבאקו הודיעה אז רשות התעופה האזרחית (רת"א) כי לא תאפשר את המשך טיסותיה של חברת התעופה האזרית לישראל עד לאישור סידורי האבטחה של ארקיע כפי שדרשה ישראל.
 
בשיחות תעופה שהתקיימו בסוף השבוע שעבר בבאקו בין משלחות תעופה של ישראל ואזרבייג'אן הגיעו הצדדים להבנות שיאפשרו את תחילת פעילות חברת ארקיע ואת המשך הטיסות של חברת התעופה AZAL בקו לתל אביב.
 
בראש משלחת האזרחית עמד נשיא חברת AZAL- Jahangir Askerov. מהצד הישראלי השתתפו מנהל אגף בכיר לקשרי התעופה בינלאומיים ברת"א, אבי בן חור, שגריר ישראל בבאקו מיכאל לוטם וגורמי ביטחון ישראליים.