נתב"ג: מסלול 12/30 ייפתח מחר לפעילות

זאת לאחר שהמסלול שודרג בהשקעה של כ-26 מיליון שקל. שדרוג המסלול יאפשר נחיתת מטוס הענק איירבס 380. מסלול זה משמש לרוב ההמראות והנחיתות בנמל תעופה


00:00 ,31.10.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

זאת לאחר שהמסלול שודרג בהשקעה של כ-26 מיליון שקל. שדרוג המסלול יאפשר נחיתת מטוס הענק איירבס 380. מסלול זה משמש לרוב ההמראות והנחיתות בנמל תעופה
 
עבודות הריבוד והשדרוג של המסלול, שאורכו מעל 3 ק"מ, נמשכו כ-3.5 חודשים ובמהלכם בוצע מתחם בטיחות סוף מסלול – RESA ((Runway End  Safety Areaבהמשך לציר מסלול 30 והכנות להתקנת ציוד לביצוע נחיתות מכשירים (ILS). כמו כן הוקמה רצועת בטיחות לאורכו של המסלול אשר תאפשר למזער את הסיכונים למטוס היורד מהמסלול בעת חירום. הרצועה הוקמה על פי תקני הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית. 
 
פרוייקט ריבוד המסלול בוצע לרוחב 40 מ' ולאורך של כ-3,112 מ'. במסגרת הריבוד שופר מקדם החיכוך של המסלול על מנת למנוע החלקה של המטוסים הנוחתים עליו בחודשי החורף, שופרה רמת הבטיחות של המסלול, חוזקו שולי העפר לשיפועים הנכונים והתבצע טיפול בגופי התאורה הטמונים במסלול. בנוסף נסלל בקצה מסלול 30 אזור בטיחות סוף מסלול- Runway End Safety Area באורך 300 מ' וברוחב של 90 מ' המיועד למנוע נזק למטוס אשר בזמן הנחיתה או המראה נאלץ להמשיך מעבר למסלול הנדרש. זאת על פי תקני התעופה הבינלאומיים ולצורך העלאת רמת הבטיחות של המסלול במטרה להביאו לאמות המידה המקובלות של בטיחות בשדות תעופה בעולם.
 
השלמת שיפוץ  מסלול 12/30 תאפשר את הגעתו לארץ של מטוס האיירבס 380- A, כמו גם מטוסים רחבי גוף נוספים המתוכננים להשתלב בפעילות התעופתית במהלך השנים הקרובות.
 
בטקס פתיחת המסלול שנערך היום בנתב"ג מסר מ"מ מנכ"ל רש"ת, מר שמואל קנדל, כי"עם סיום ריבוד מסלול  12/30 מסתיים פרוייקט רב היקף בו מיישמת רש"ת את הסטנדרטים הבטיחותיים הבינלאומיים בנתב"ג. מדובר בצעד משמעותי של השקעה בתשתיות במטרה להעלות את רמת הבטיחות של המסלולים בנתב"ג ולהביאם לאמות המידה המקובלות של בטיחות בשדות תעופה  בעולם".