סופית: שדה התעופה באילת לא יסגר למטוסי סילון

שדה התעופה באילת לא יסגר להמראות ונחיתות של מטוסי סילון כבדים – כך החליט היום ראש מינהל התעופה האזרחית, עמוס עמיר לאחר שמע"צ השלימה את הסטת קטע מכביש הערבה הסמוך לשדה מערבה וכן את תיקון הליקויים במסלול ההמראות והנחיתות


00:00 ,22.12.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
זאת, לאחר שמע"צ השלימה את הסטת כביש הערבה הסמוך למסלול השדה

שדה התעופה באילת לא יסגר להמראות ונחיתות של מטוסי סילון כבדים – כך החליט היום ראש מינהל התעופה האזרחית, עמוס עמיר לאחר שמע"צ השלימה את הסטת קטע מכביש הערבה הסמוך לשדה מערבה וכן את תיקון הליקויים במסלול ההמראות והנחיתות.

ראש מינהל התעופה האזרחית, סייר היום בשדה התעופה באילת והביע את שביעות רצונו מהעבודות הנרחבות שבוצעו על ידי מע"צ, רשות שדות התעופה ועיריית אילת ליישור רצועת הבטחון הסמוכה למסלול ההמראות והנחיתות של השדה.

ראש מינהל התעופה האזרחית החליט לאסור על המראות ונחיתות של מטוסי בואינג 757 ו- 737 באילת עד להסטת קטע מכביש הערבה הסמוך לשדה מערבה ולהעתקת צינור הניקוז שליד המסלול לאזור שמעבר לשדה התעופה. עמיר קבע גם כי יש להעתיק את גדרות שדה התעופה המערביים לנתיב המזרחי החדש של כביש הערבה.

יצויין כי דו"ח ועדה לבדיקת בטיחות תפעול מטוסי סילון באילת שהוגש לפני כחודשיים למנכ"ל משרד התחבורה, סלמן בן ציון הצביע על חריגות בטיחות בשדה המסכנות את המשך פעילותם של המטוסים הכבדים בתעופה הפנים ארצית.

הועדה קבעה כי רק לאחר שיתוקנו הליקויים והמפגעים הבטיחותיים ניתן יהיה לאפשר את המשך פעילותם של המטוסים הכבדים באילת.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה מסר כי למרות הסרת המגבלה על פעילות מטוסי סילון באילת, תאסרנה כליל פעילות מטוסי בואינג 757 ו- 737 במסלול השדה מצפון לדרום ואילו במסלול שמדרום לצפון תתאפשרה המראות ונחיתות בתנאים מגבילים בהתאם לתנאי מזג האוויר.

מאת: אבנר עובדיה