סנה: המראות מנתב"ג לא לפני השעה 6 בבוקר

מסתמן הסדר שיאפשר לחברות התעופה הזרות לעמוד בלוח הזמנים שהן מציעות לנוסעים מישראל, בטיסות המשך מאירופה, למרות ההוראה האוסרת עליהן להמריא מנמל התעופה בן גוריון לפני השעה 06:00 בבוקר.


00:00 ,07.07.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
 
מסתמן הסדר שיאפשר לחברות  התעופה הזרות לעמוד בלוח הזמנים שהן מציעות לנוסעים מישראל, בטיסות המשך מאירופה, למרות ההוראה האוסרת עליהן להמריא מנמל התעופה בן גוריון לפני השעה 06:00 בבוקר.
 
שר התחבורה ד"ר אפרים סנה הודיע היום לנציגי חברות התעופה הזרות כי אינו חוזר בו מהחלטתו לאסור החל מאוקטובר השנה, המראות מנתב"ג בין השעות 01:30 אחר חצות ועד השעה 06:00 בבוקר.
 
סנה הבטיח לנציגי ארבע חברות התעופה שהופיעו בפניו: לופטהנזה, סוויס, KLM ואליטליה כי הן תקבלנה עדיפות בהמראות הראשונות בבוקר כדי לאפשר לנוסעים מישראל בחברות אלה להגיע בזמן למרבית טיסות ההמשך, שהחברות  מציעות מנמלי הבית שלהן באירופה.
 
בישיבה שהתקיימה היום (3.7.02) בלשכת שר התחבורה בירושלים, אמר סנה כי מבדיקה אישית שערך עולה כי הנוסעים מישראל יוכלו להגיע בזמן למרבית טיסות ההמשך, שמציעות חברות אלה, ליעדים בצפון אמריקה, אפריקה, אסיה והמזרח הרחוק, גם אם ימריאו מישראל באיחור של חצי שעה.
 
חברות התעופה הזרות הודו בפני השר כי גם היום מרבית טיסותיהן לא יוצאות מנתב"ג בשעה 05:30 בבוקר, אלא באיחור ממוצע של 15 דקות ויותר, כך שבפועל ההמראות מתבצעות בשעה 06:00 לערך ואף לאחר מכן.
 
לאור זאת, הודיע בא כוח נציגי ארבע החברות הזרות, עו"ד שאול בן חיים, כי החברות יהיו מוכנות לבדוק אם ניתן לבצע את הצעת סנה לזמן את נוסעיהן לשעת ההמראה של 05:45, כאשר ההמראה בפועל תתבצע החל מהשעה 06:00 בבוקר.