"עובדה" נפתח מחדש לטיסות אזרחיות בינ"ל

פתיחת השדה התאפשרה בעקבות שדרוג המסלול המערבי של השדה שבוצע על ידי משרד הבטחון וחיל האוויר


00:00 ,16.07.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות אישור של רשות התעופה האזרחית - המסלול המערבי של נמל התעופה ב"עובדה" נפתח מחדש לטיסות אזרחיות בינלאומיות. פתיחת השדה התאפשרה בעקבות שדרוג המסלול המערבי של השדה שבוצע על ידי משרד הבטחון וחיל האוויר
 
המסלול המערבי של נמל התעופה "עובדה" נפתח אתמול (יום רביעי) מחדש לטיסות אזרחיות בינלאומיות לאחר שמסלולו העיקרי (המערבי) היה סגור להמראות ונחיתות של מטוסים אזרחיים במשך יותר מחצי שנה.
 
פתיחת המסלול המערבי לטיסות בינלאומיות של מטוסים אזרחיים התאפשרה בעקבות אישור שניתן על ידי רשות התעופה האזרחית (רת"א) שבמשרד התחבורה.
 
המסלול המערבי של שדה התעופה הצבאי בעובדה נסגר לפעילות על ידי רשות התעופה האזרחית, בעקבות ליקויים שהתגלו במסלול ואשר היו עלולים לפגוע בבטיחות הטיסה.
 
במסגרת מאמץ משותף של משרד הבטחון, חיל האויר ורשות שדות התעופה (רש"ת) שופץ המסלול והותאם לשימוש מטוסים אזרחיים על פי קריטריונים שהוגדרו על ידי רשות התעופה האזרחית. עבודות השדרוג כללו קרצוף וריבוד של מסלול ההמראות והנחיתות המערבי לאורך 650 מטר ושיפור תאורת המסלול.
 
שדה התעופה הצבאי בעובדה משמש כיום כשדה תעופה משלים לאילת ומתקיימת בו תנועה בינלאומית של טיסות שכר מאירופה שיעדן אילת. כמו כן משמש השדה כשדה חילופי לנמל התעופה בן גוריון במצבים שאינם מאפשרים נחיתה בנתב"ג כמו למשל בעת ערפל כבד.
 
מנכ"ל רש"ת, קובי מור אמר כי רש"ת רואה בשדרוג הבטיחות צורך ראשון במעלה "במסגרת תוכניות רש"ת לשדרוג הבטיחות בוצעו עבודות לשדרוג המסלול בעובדה. פרוייקט זה מצטרף לפרוייקט משותף מוצלח נוסף שביצעו רש"ת ומשרד הבטחון לכריית המנהרה בנמל התעופה חיפה", הוסיף מור.
 
מרשות התעופה האזרחית נמסר כי שדה התעופה בעובדה צפוי להפתח גם לטיסות לילה כבר במהלך השבוע הבא.