קרן תשתיות ישראל רוכשת 16% ממסוף המטענים סוויספורט

המסוף החדש יופעל על ידי חברת סוויספורט העולמית, שהינה בעלת שם עולמי בשינוע מטענים ומחזור פעילות של 840 מיליון יורו בשנה. ירון קסטנבאום, מנכ"ל קרן תשתיות ישראל, רואה בהשקעה במסוף המטענים החדש השקעה אסטרטגית. במסגרת ארוע port2port 2008 תנתן לראשונה אפשרות ל


00:00 ,27.01.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

המסוף החדש יופעל על ידי חברת סוויספורט העולמית, שהינה בעלת שם עולמי בשינוע מטענים ומחזור פעילות של 840 מיליון יורו בשנה. ירון קסטנבאום, מנכ"ל קרן תשתיות ישראל, רואה בהשקעה במסוף המטענים החדש השקעה אסטרטגית. במסגרת ארוע port2port 2008 תנתן לראשונה אפשרות לבקר במסוף
 
קרן תשתיות ישראל (IIF), נכנסת לתחום המטענים האוויריים ומשקיעה במסוף המטענים החדש של סוויספורט שירותי מטען ישראל, שצפוי להיפתח לפעילות מסחרית בנתב"ג באפריל 2008. קרן תשתיות ישראל (IIF) רוכשת מחברת "לאופר תעופה" 16% מאחזקותיה בחברת סוויספורט שירותי מטען ישראל, שזכתה במכרז של רשות שדות התעופה להקמה וניהול של מסוף מטענים חדש בנתב"ג. החברה הנה בבעלות סוויספורט העולמית, שמחזיקה 51%, דנקנר השקעות 20%, קרן תשתיות ישראל 15.8% וחברת ק.א.ל 13.2% .
 
באפריל 2004 זכתה חברת סוויספורט במכרז של רשות שדות התעופה לניהול ותפעול מסוף מטענים כללי שיעניק שירותים לשינוע מטענים בינלאומיים בנתב"ג למשך 20 שנה. במסגרת המכרז הקימה החברה את מסוף המטענים ובניין המשרדים של החברה בשטח כולל של 32 אלף מ"ר ובהשקעה של כ- 80 מיליון ₪. מסוף חדיש זה יאפשר לחברה לספק ללקוחותיה טכנולוגית אחסון מתקדמת ביותר ושירותי לוגיסטיקה יעילים. למסוף קיבולת מקסימאלית של כ- 200 אלף טון לשנה.
 
מנכ"ל קרן תשתיות ישראל, ירון קסטנבאום מסר כי ההחלטה של הקרן להיכנס להשקעה במסוף המטענים האוויריים, באה על רקע פוטנציאל הצמיחה הגלום בתחום זה בשנים הקרובות. קרן תשתיות ישראל רואה בהשקעה במסוף המטענים החדש השקעה אסטרטגית.
 
מנכ"ל קבוצת סוויספורט העולמית, פר וטנגארד מאמין שלזהות השותף המקומי חשיבות מכרעת בהצלחת חדירתה של סויספורט העולמית לשווקים חדשים, ולכן הוא מרוצה מהצטרפות הקרן לסויספורט ישראל. מר וטנגארד הוא מצפה שהקרן תתרום רבות לפרויקט הן ביכולות פיננסיים והן בקשרים במשק הישראלי.
 
חברת המטענים סוויספורט העולמית מעניקה שירותי מטען למעל 70 מיליון נוסעים, הטסים ב- 650 חברות תעופה, דרך 177 שדות תעופה, הפרושים על פני יותר מ- 40 מדינות. החברה מעסיקה למעלה מ- 2300 עובדים ומשנעת כ- 3 מיליון טונות מטען במחזור כספי של יותר מ- 840 מיליון יורו.
 
קרן תשתיות ישראל הינה קרן private equityהמתמחה בהשקעה בפרוייקטי תשתיות. לקרן התמחות מגוונת בתחומי האנרגיה, המים, איכות הסביבה ותחבורה.
 
מנכ"ל סוויספורט ישראל, מר אמנון אברהם ציין בהקשר זה שסוויספורט ישראל תנהיג מהפיכה בשירות ותציע שיטה של שירות ממוקד ללקוחות, מחיר אטרקטיבי ויתרונות הרשת והכיסוי הכלל עולמי.
 
יש לציין שהמסוף יוצג לראשונה לציבור הרחב במסגרת ארוע port2port 2008, שיתקיים ב – 28-29 לפברואר, 2008, ובמסגרת זו  תינתן אפשרות לבקר במסוף החדש.

להרשמה לסיור ראשון במסוף - לחצ/י כאן