רשות שדות התעופה ניקתה מזוודות לא לה שהושלכו בשטח פתוח ליד שהם

עובדי רשות שדות התעופה ונתב"ג, מצוידים במשאית ומכולה, ניקו שטח פתוח ליד שוהם בו נמצאו מזוודות, ופינו מהמקום כ- 70 מזוודות, רובן ככולן פגומות ובלתי שמישות


00:00 ,19.12.2004 מאת: מערכת פורט2פורט

דובר רש"ת: רשות שדות התעופה "לקחה" אחריות על מעשה של אחר
 
עובדי רשות שדות התעופה ונתב"ג, מצוידים במשאית ומכולה, ניקו שטח פתוח ליד שוהם בו נמצאו מזוודות, ופינו מהמקום כ- 70 מזוודות, רובן ככולן פגומות ובלתי שמישות.
 
ציבור הנהגים והנוסעים על כביש 6 דרומה, הבחינו לאחרונה במזוודות זרוקות לצד הדרך בסמוך לישוב שוהם. עקב סמיכות המועד לפתיחת טרמינל 3 לפעילות וסיום תהליכי ההרצה של מערכת מיון המזוודות, שויכה הפסולת לנמל התעופה בן גוריון.
 
דובר רש"ת ציין כי הנהלת רשות שדות התעופה ונתב"ג התייחסו להודעת המשטרה הירוקה בעניין זה בבחינת "נעשה ונשמע" ופנו, כאמור, באופן מיידי לנקות את השטח.
 
מבדיקה שנערכה לאחר איסוף המזוודות בנסיון להתחקות אחר המזהמים, על פי תגי שמות שהיו צמודים לחלק מהמזוודות, עלה כי המדובר בנוסעים אקראיים ממספר חברות תעופה שונות, כאשר המכנה המשותף שקישר ביניהם הוא העובדה כי כולם מסרו מזוודות לתיקון או להחלפה לאחר שניזוקו במהלך הטיסה.
 
"ברשות שדות התעופה אין צל של ספק כי גורם כלשהו, איתו קשורות חברות התעופה לצורך תיקון מזוודות פגומות הוא אשר השליך את הפסולת במקום. אולם, כאמור, הנהלת רש"ת ונתב"ג פעלו באורח מיידי לאיסוף הפסולת וניקיון השטח עוד בטרם בוצעה בדיקה כלשהי לקביעת הגורם האחראי לזיהום", אמר הדובר.