רש"ת: תרגיל חירום תעופתי באילת

במסגרת התרגיל בוצע תרחיש של תקלה במטוס שממריא מאילת לנתב"ג. בתרגיל השתתפו גורמי שדה התעופה באילת, כוחות הכיבוי וההצלה, בית חולים יוספטל ומשטרת מרחב אילת


00:00 ,10.03.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת התרגיל בוצע תרחיש של תקלה במטוס שממריא מאילת לנתב"ג. בתרגיל השתתפו גורמי שדה התעופה באילת, כוחות הכיבוי וההצלה, בית חולים יוספטל ומשטרת מרחב אילת
 
רשות שדות התעופה ערכה אתמול תרגיל חירום תעופתי מלא בנמל התעופה באילת. רש"ת מסרה כי במסגרת הוראות הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) מקיימת רש"ת במתקניה תרגיל חירום תעופתי אחת לשנתיים.
 
עוד נמסר מרש"ת כי התרגיל באילת נועד לתרגל את הכוחות הפועלים בנמל התעופה, את כוחות הכיבוי וההצלה המתגברים את נמל התעופה, את חברות התעופה ואת בית החולים "יוספטל". בתרגיל השתתפה גם משטרת מרחב אילת.
 
במסגרת התרגיל בוצע תרחיש של תקלה במטוס שממריא מאילת לנתב"ג. על המטוס 70 נוסעים ו-8 אנשי צוות. הוכרז על מצב חירום תעופתי, כוחות החירום וההצלה הוזנקו לעמדות הכוננות הקדמיות. במקום הוצתה אש שכובתה על ידי כוחות הכיבוי, וכוחות ההצלה פינו את הפצועים - מאופרים ומסומנים ברמות פגיעה שונות - לבית החולים "יוספטל".
 
התרגיל נוהל על ידי הנהלת נמל התעופה ונציגי הגופים המתגברים בראשותו של מנהל נמלי התעופה אילת ועובדה, חנן מוסקוביץ.
 
בתרגיל צפו מנכ"ל רש"ת, קובי מור, ובכירי הרשות ועם סיומו החל תחקיר פנימי להפקת לקחים.
 
מנכ"ל רש"ת, קובי מור, אמר כי "רש"ת הציבה את סוגיית הבטיחות בראש סדר העדיפויות של פעילותה. לצד הפרויקטים המרכזיים לשדרוג הבטיחות האווירית מתבצעות פעולות רבות לתרגול מצבי חירום ומיושמות שיטות להגברת הבטיחות הקרקעית והגהות במתקני הרשות. בתרגיל שולבו בית החולים באילת והכוחות המקומיים והוא נועד לתרגל תיאום בין כל הגופים שנדרשים לפעול כדבוקה אחת בהתרחש מצבי חירום. ביצוע תחקיר לתרגיל בסדר גודל שכזה הינו חשוב ביותר ואנו נפעל לאתר את כל הלקחים המתאימים וליישמם בשטח במהירות האפשרית".