רש"ת תשלם 22 מיליון שקל לסולל בונה במסגרת הסכם פשרה

בית המשפט המחוזי נתן תוקף להסדרי פשרה שסיים תביעות הדדיות בין שתי החברות בקשר לעבודות שביצעה סולל בונה בפרויקט נתב"ג 2000


00:00 ,13.05.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

בית המשפט המחוזי נתן תוקף להסדרי פשרה שסיים תביעות הדדיות בין שתי החברות בקשר לעבודות שביצעה סולל בונה בפרויקט נתב"ג 2000
 
סולל בונה, חברת בת של שיכון ובינוי, הגיעה לפשרה עם רשות שדות התעופה, במסגרתו תשלם רשות שדות התעופה 22 מיליון שקל לסולל בונה.
 
זאת, במסגרת תביעות הדדיות בין שתי החברות בגין עבודות שביצעה סולל בונה בפרוייקט נתב"ג 2000.
 
מהחברה נמסר כי בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן תוקף להסדרי פשרה בין סולל בונה ולבין רשות שדות התעופה לסיום התביעות האמורות וסיום מחלוקות ותביעות הדדיות נוספות בין סולל בונה ולבין רשות שדות התעופה בקשר למערך הכבישים בכניסה לנתב"ג.
 
נציין כי רשות שדות התעופה הגישה תביעה בסך 50 מיליון שקל כנגד סולל בונה וכי תביעה שכנגד בסך 56 מיליון שקל הוגשה על ידי סולל בונה כנגד רשות שדות התעופה - שתיהן הוגשו בקשר לעבודות שביצעה סולל בונה בפרויקט נתב"ג 2000.
 
במסגרת הסדרי הפשרה נקבע כי רשות שדות התעופה תשלם לסולל בונה, לאחר קיזוז סכומים אשר סולל בונה חויבה בתשלומם לרשות שדות התעופה, סכום של 22 מיליון שקל בצירוף מע"מ. הסדרי הפשרה כוללים גם ויתור הדדי של הצדדים על טענות שהעלו זה כנגד זה בעניינים נשוא הסדרי הפשרה.
 
מדוברות רש"ת נמסר בתגובה כי "במסגרת העבודות נשוא המחלוקת, נותרה רש"ת חייבת לסולל בונה סכום של 34 מיליון שקל. על פי הסכם הפשרה נדרשה רש"ת להשיב לסולל בונה סך של 22 מיליון שקל בעוד 12 מיליון שקל נותרו בידי רש"ת כפיצוי בגין עבודות בפרוייקט נתב"ג 2000".