ר.פ.א. תעופה: 45.7% גידול ביצוא מטענים ב- 2004 באמצעות "אוזבקיסטאן איירווייס"

דב רפפורט: מנתוני מינהל התעופה האזרחית לשנת 2004 עולה כי חל גידול של 45.7% בשילוח מטענים של חברת "ר.פ.א.פורט תעופה" באמצעות חברת התעופה "אוזבקיסטאן איירווייס", בהובלת מטענים מישראל לטשקנט ומשם ליעדים מגוונים במזרח הרחוק


00:00 ,01.03.2005 מאת: מערכת פורט2פורט

"אוזבקיסטאן איירווייס" ממוקמת בין 12 חברות התעופה, בעלות מספר הנוסעים הגבוה ביותר לטיסה, עם 32,983 נוסעים סה"כ לשנת 2004, זאת לפי נתוני מינהל התעופה האזרחית.
 
מנתוני מינהל התעופה האזרחית לשנת 2004 עולה כי חל גידול של 45.7% בשילוח מטענים של חברת "ר.פ.א.פורט תעופה" באמצעות חברת התעופה "אוזבקיסטאן איירווייס", בהובלת מטענים מישראל לטשקנט ומשם ליעדים מגוונים במזרח הרחוק, כך מדווח דב רפפורט, מנכ"ל חברת ר.פ.א.פורט תעופה, נציגות (GSA) "אוזבקיסטאן איירווייס" בישראל.
 
עוד עולה מנתונים אלה כי חל גידול גם בייבוא מטענים אוויריים של כ- 28.7%. רפפורט ציין כי גידול זה ממקם את "אוזבקיסטאן איירווייס" במקום השביעי בין חברות התעופה בעלות הצמיחה הגבוהה ביותר בייצוא ובמקום החמישי בין חברות התעופה בעלות הגידול הגבוה ביותר ביבוא.
 
לדברי דב רפפורט: "תנועת המטענים במטוסי "אוזבקיסטאן איירווייס" נמצאת בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות. היעדים המגוונים לשילוח מטענים במזרח הרחוק, אשר מוצעים על ידי החברה, הביטחון בהגעה ליעד בזמן, במהירות ובמחירים אטרקטיביים, הוכיחו את הצלחת המוצר".   
 
כמו כן, "אוזבקיסטאן איירווייס" מראה גם עלייה במספר הנוסעים לשנת 2004, לפי נתוני מינהל התעופה האזרחית, והיא ממוקמת בין 12 החברות עם מספר הנוסעים הגבוה ביותר לטיסה מתוך 40 חברות.
 
חברת התעופה "אוזבקיסטאן איירווייס" טסה בטיסות ישירות וסדירות מישראל דרך אוזבקיסטאן, ליותר מ- 20 יעדים שונים במדינות אירופה, אמריקה ואסיה ומהווה חברה מועדפת לטיסות ישראלים בעיקר למדינות במזרח הרחוק, במחירים אטרקטיביים ובטיסות קצרות.
 
רפפורט סיכם ואמרי כי כל מטוסי החברה מדגמים אירופאיים ואמריקאיים חדשים (איירבאס ובואינג), בטיחותיים במיוחד ואינם טסים מעל מדינות ערב. לדבריו, הטיסות בסטנדרטים ביטחוניים גבוהים במיוחד ולכן מאושרות על ידי משרד הביטחון. "החברה עומדת מכל הבחינות בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ומדורגת באחד המקומות המכובדים בעולם התעופה".