בג״צ אישר המשך הטיסות משדה דב לאילת

ביהמ״ש העליון מחק את עתירת מנהלי הגוש הגדול לביטול החוק המאפשר את המשך הטיסות משדה דב כל עוד תימשך הפעילות הצבאית עד תחילת 2019


11:35 ,19.09.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

בג״צ דחה היום את עתירת מנהלי הגוש הגדול ואישר את המשך הטיסות משדה דב לאילת.


בדיון שהתקיים היום מחק ביהמ״ש העליון את עתירת מנהלי הגוש הגדול לביטול החוק המאפשר את המשך הטיסות משדה דב, כל עוד תימשך הפעילות הצבאית אשר מתוכננת להימשך עד תחילת 2019.


נזכיר כי הכנסת אישרה ברוב חסר תקדים של למעלה מ-70 ח"כים, מול אפס מתנגדים, את החוק, שיזמו חה״כ שמולי וסמוטריץ, אשר מנע את הפסקת הטיסות לאילת. מנהלי הגוש הגדול הגישו עתירה לבג״צ לביטול החוק בטענה שהחוק פוגע בזכויות יסוד של בעלי הקרקע ונוגד את ההסכם אליו הגיעו עם המדינה להפסיק את הפעילות האזרחית בשדה דב בחודש אפריל 2017.

במהלך הדיון טענו העותרים כי החוק הוא תוצר של קמפיין שהובל על ידי ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי במסגרתו הצליח לשכנע את הציבור וחברי הכנסת כי הפסקת הטיסות לאילת תגרום להרס העיר. לדברי המנהלים ניתן היה למצוא פתרון אחר לטיסות לאילת, וזאת באמצעות טיסות לאילת מנתב״ג.

ביהמ״ש העליון דחה את הטענות וקבע שאין בטענות העותרים להוות עילה לביטול החוק והמליץ להם למשוך את העתירה, אשר נמחקה.


מנהלי הגוש הגדול יוצגו על ידי עו״ד רחל זכאי. הכנסת יוצגה על ידי עו״ד אביטל סמפולונסקי ועיריית אילת יוצגה על ידי עו״ד אלון גלרט ועו״ד ינקי פפר ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.