בית מלון יוקם בנתב"ג

המלון בן מאות החדרים ייבנה בצמוד לטרמינל 3 ומטרתו לשרת אנשי עסקים, צוותי אוויר ונוסעים בטיסות מאחרות. הזוכה במכרז יממן את התכנון, ההקמה והתפעול


00:00 ,25.07.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

בנמל התעופה בן גוריון יבנה בית מלון בצמוד לטרמינל 3.

המלון החדש יאפשר שרות וגישה ישירה לאולם שחקים ולבית הנתיבות. הקמת המלון עונה על צורך תיירותי לפלח משתמשים שעד היום לא קיבל ביטויי ומענה בתחום השירותים.

מועצת רשות שדות התעופה בראשות היו"ר עובדיה עלי ויו"ר ועדת הפיתוח יורם שכטר אישרה את הקמת המלון בנתב"ג. לשדה יש תוכנית בינוי מאושרת להקמת בית מלון ברמה A או B (בהתאם להגדרות משרד התיירות), שיוכל להכיל מאות חדרים שייבנו באופן מודולרי, מה שאמור להקל ולקצר את הליך ההקמה.

הבנייה תתבצע בשיטת מכרזBOT לתכנון, הקמה וההפעלה של בית המלון. המטרה היא למשוך אנשי עסקים, צוותי אוויר, נוסעים בטיסות מתעכבות ותיירים.

התכנון המפורט של מבנה המלון יעשה על ידי הזוכה ותתאפשר לו גמישות תכנונית, על מנת להתאים את התכנון לתפיסתו המסחרית, לרבות הפרמטרים של גודל המלון, רמתו והיקף הפעילויות הנלוות, שייקבעו על ידי הזוכה במכרז.

מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות: "פרויקט בניית בית מלון בנתב"ג תצעיד את נמל התעופה לשורה ראשונה עם שדות תעופה מובילים בעולם".

ברש"ת לא ציינו את תאריך היעד להקמת המלון ועלות הקמתו.