הסכם תעופה בין ישראל והרפובליקה הדומיניקנית

ישראל והרפובליקה הדומיניקית חתמו על הסכם תעופה המאפשר להפעיל טיסות סדירות בין המדינות. השר כץ: ההסכם מאפשר להגדיל את היקף הטיסות בקווים פעילים ולהשיק טיסות ישירות בקווים חדשים


09:35 ,24.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה והמודיעין ומ״מ שר החוץ, ישראל כץ, ושר החוץ של הרפובליקה הדומיניקנית, מיגל ורגאס חתמו ביום חמישי על הסכם תעופה חדש המאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות, להפעיל טיסות סדירות בין ישראל והרפובליקה הדומיניקנית. 

 

על פי ההסכם שנחתם, חברת אל על תוכל ליישם הסדרי ״קוד שרינג״ בטיסות לא ישירות בין ישראל לרפובליקה הדומיניקנית, דרך מדריד. במסגרת ההסדר, יוכלו הנוסעים לטוס עם חברת אל על מתל אביב למדריד ועם חברת איבריה ממדריד לסנטו דומינגו. 

 

השר כץ ציין כי ההסכם נחתם במסגרת מהפכת השמיים הפתוחים, והוא מאפשר להגדיל את היקף הטיסות בקווים פעילים ולהשיק טיסות ישירות בקווים חדשים. ״ההסכם החדש, צפוי להוביל לשיפור ברמת השירות בטיסות לישראל וממנה ולגידול ברמת התחרות בין חברות התעופה״, הוסיף השר כץ.

 

מאז הנהיג השר כץ את רפורמת השמיים הפתוחים, חלה עלייה של עשרות אחוזים בתנועת הנוסעים הבינלאומית בנתב״ג, ומחירי הטיסות לאירופה וליעדים שונים בעולם הוזלו בעשרות אחוזים. בשנה הקרובה צפויים לעבור בנתב״ג מעל 23 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות.