ועדת הכלכלה: אושר הפטור מאגרות תעופתיות בשדות התעופה של חיפה ורמון

התקנות החדשות של משרד התחבורה מעניקות פטור מאגרות תעופה לכל הטיסות הפנים ארציות והבינלאומיות, הממריאות והנוחתות בחיפה וברמון, וזאת החל מפברואר הקרוב. השר כץ: הפטור יעודד את הפעילות התעופתית הבינ״ל בצפון ובדרום


10:34 ,07.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה אתמול תקנות חדשות של משרד התחבורה המעניקות פטור מאגרות תעופה לכל הטיסות הפנים ארציות והבינלאומיות, הממריאות והנוחתות, בנמל התעופה בחיפה ובשדה התעופה הבינלאומי רמון שליד אילת, הצפוי להיפתח בסוף החודש.

 

הפטור מאגרות תעופתיות בנמל רמון ע״ש אילן ואסף רמון, ייכנסו לתוקף מיד עם תחילת טיסות ההרצה הפנים ארציות, המתוכננות לפעול באופן מדורג כנהוג בנמלי התעופה בעולם. בנמל חיפה יינתן פטור מאגרות תעופתיות לכל הטיסות הנוחתות והממריאות מהשדה, החל מ-1 בפברואר 2019. 

 

השר כץ ציין כי הפטור מאגרות תעופתיות בשדות התעופה רמון וחיפה, שאושר גם בממשלה, נועד לעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית בשדות אלה, ולהגדיל את מספר התיירים המגיעים לישראל מחו״ל. הפטור מאגרות בשדות אלה ניתן לתקופה של שלוש שנים.

 

השר כץ ציין כי הגדלת מספר התיירים המגיעים לישראל, הן לצפון המדינה והן לדרומה, הינו יעד לאומי, והוסיף כי הסכם השמיים הפתוחים שנחתם עם האיחוד האירופי העלה בצורה דרמטית את מספר הנוסעים בטיסות הבינלאומיות לישראל. ״מתן פטור מאגרות תעופה לחברות התעופה בצפון ובדרום יעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית לא רק במרכז המדינה, אלא גם בצפון ובדרום״, אמר השר כץ.

 

ממשרד התחבורה נמסר כי ביטול אגרות התעופתיות בשדה התעופה עובדה השפיע בצורה דרמטית על הפעילות הבינלאומית ועל התיירות באילת. בשנה החולפת פעלו באילת יותר מ-15 חברות תעופה בטיסות בינלאומיות, ביותר מ-30 יעדים ברחבי אירופה. מדובר בעלייה של כ-70% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.