חברה אירית תנהל את שדה התעופה של פרויקט ים סוף הסעודי

יכולת הטיפול של שדה התעופה הבינלאומי תגיע לכ-1 מיליון נוסעים מדי שנה עם סיום הפרויקט בשנת 2030, עם יכולת טיפול של 900 נוסעים בשעה בשעות השיא


13:00 ,06.01.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

״החברה לפיתוח ים סוף״ בסעודיה מינתה את מפעילת שדות התעופה האירית DAA אינטרנשיונל כמפעילה של שדה התעופה המוקם כחלק מהפרויקט השאפתני הנמצא בבעלות מלאה של זרוע ההשקעות של סעודיה. החברה האירית מתמחה בניהול פעילות טרקלינים בשדות התעופה, אזור הטיסות, שירותי התעופה, ניהול מתקנים ופעילויות מסחריות, בנוסף לשירותים עסקיים ופיננסיים.

 

מנכ״ל ״החברה לפיתוח ים סוף״, ג׳ון פגאנו, אמר כי שדה התעופה הבינלאומי של פרויקט ים סוף יעניק חוויה ״יוצאת דופן״ עבור תיירים שיגיעו ליעד. לפי מתכנני הפרויקט, 80% מאוכלוסיית העולם יוכלו להגיע לשדה התעופה הבינלאומי של ים סוף בפחות משמונה שעות. יכולת הטיפול של שדה התעופה תגיע לכ-1 מיליון נוסעים מדי שנה עם סיום הפרויקט בשנת 2030, עם יכולת טיפול של 900 נוסעים בשעה בשעות השיא. יצוין כי מספר הנוסעים יוגבל ל-1 מיליון בשנה מתוך רצון לשמר את התנאים הסביבתיים של היעד. לפי החברה לפיתוח, כל רשת התחבורה באזור, כולל שדה התעופה, תופעל באמצעות אנרגיה מתחדשת.

 

פרויקט ים סוף הוכרז על ידי הסעודים בשנת 2017. זהו מגה פרויקט שנועד ליצור יעד תיירותי חדש לחופי הים האדום, עם כ-50 בתי מלון ועוד מגוון נרחב של אטרקציות.