ירדן מכשירה את שדה התעופה מארכא במזרח עמאן

חברה ממשלתית מיישמת פרויקטים שמטרתם לפתח, לחדש ולתחזק מתקנים בשדה התעופה מארכא. שדה התעופה האזרחי ממוקם באזור המזרחי של הבירה הירדנית


11:27 ,03.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

״חברת שדות התעופה״ הירדנית מיישמת פרויקטים שמטרתם לפתח, לחדש ולתחזק מתקנים בשדה התעופה האזרחי של עמאן, כך אמר אתמול (יום ב׳) מנכ״ל חברת שדות התעופה בירדן, מוחמד האשם מורתד.

 

שדה התעופה האזרחי של עמאן ממוקם באזור מארכא באזור המזרחי של הבירה הירדנית. הוא היה שדה התעופה הראשון שנבנה בממלכה, עת נפתח בשנת 1963. עם זאת, מאז פתיחת שדה התעופה הראשי בירדן - המלכה עאליה - הפך שדה התעופה במארכא בעיקר אתר מינהלי המשרת את חברות התעופה. במצב של מזג אוויר קשה מופנות אליו טיסות שאמורות לנחות במלכה עאליה.

 

מנכ״ל החברה ציין כי היא פועלת גם לעמידה בדרישות הרישוי הבינלאומי לשדה התעופה מארכא, להעלאת רמת השירות הניתנת לנוסעים ולעמידה בדרישות הביטחון והבטיחות דבר שיאפשר טיסות סדירות בעתיד. מורתד הסביר כי החברה אחראית גם להשקעה, לפיתוח ולהשכרת הקרקעות שבבעלות המדינה בסביבת נמל התעופה הבינלאומי המלכה עאליה, בהתאם להחלטת הממשלה מעבר לאזור הזיכיון שהוענק ל״חברת קבוצת שדות התעופה״ האחראית על תפעול נמל התעופה.