מחר: פגישה בלשכת נשיא המדינה בנושא שדה דב

מחר תתקיים פגישה בלשכת נשיא המדינה ותתכנס ועדת הפנים של הכנסת בראשות חה״כ יואב קיש, לדיון דחוף בנושא שדה דב. ראש עיריית אילת משהה את שביתת הרעב עד למחר


14:02 ,24.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות פנייתו של נשיא המדינה - ראובן ריבלין לראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי השובת רעב זה היום החמישי במחאה נגד ההחלטה לסגור את שדה דב, משהה ראש העירייה את שביתת הרעב עד ליום ב׳ הקרוב, אז תתקיים פגישה בלשכת נשיא המדינה ותתכנס ועדת הפנים של הכנסת בראשות חה״כ יואב קיש, לדיון דחוף בנושא שדה דב. 

 

ביום חמישי האחרון התקשר נשיא המדינה לראש עיריית אילת והפציר בו לבטל את שביתת הרעב וביקש שתתקיים אצלו ישיבת עבודה מהירה בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים. 

 

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי: ״מתוך הערכה עמוקה לכבוד נשיא המדינה -מר ראובן ריבלין ולאור פנייתו אליי, החלטנו סגני סטס דינקין ואני השובתים רעב מאז יום א׳ ביחד עם יו״ר סניף הליכוד באילת - ברוך קבלו, להשהות את שביתתנו עד ליום ב׳ הקרוב בו זומנו לפגישה בבית הנשיא. באותו היום תתקיים גם ישיבה דחופה של ועדת הפנים בכנסת בעניין הדרכים לדחיית ההחלטה ההרסנית לסגירת שדה דב. אני מודה לכבוד הנשיא על פנייתו ועל נכונותו לסייע לעיר אילת במאבקה על עורק חייה״.

 

לצד זאת הדגיש ראש עיריית אילת: ״העיר אילת לא תסכים לניתוק צינור החמצן שלה ותחריף את מאבקה ככל שידרש עד להסרת הגזירה ואימוץ מתווה תל אביב יפו. לא נהסס גם לנקוט בצעדים קיצוניים נוספים. אני מודה לשרי הממשלה, לחברי הכנסת, לראשי המפלגות, לראשי הערים, ראשי הארגונים ואלפי תושבי אילת ואחרים שהגיעו לאוהל המחאה לתמוך ולחזק. נזדקק לכולם בהמשך המאבק״.