משלחת מומחים רוסית בודקת את האבטחה בשדה תעופה בסיני

המשלחת המונה שמונה מומחים הגיעה למצרים ביום שני והם צפויים לעבוד בשדה התעופה במשך שלושה ימים. המשלחת תבחן מקרוב את הליך בדיקת הנוסעים והתיקים, נהלי אספקת המזון ועוד


09:50 ,21.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

משלחת טכנית של מומחים רוסים החלה את עבודתה בשדה התעופה בהורגאדה (ע׳רדקה) שבסיני ביום שני בכדי לבדוק את הנהלים לאבטחת הטיסות, שדה התעופה ומתקניו, וזאת לקראת חידוש אפשרי של טיסות מרוסיה לשדה התעופה המצרי האמור. עבודת המשלחת כוללת מעקב אחר נהלי אבטחת הכבודה והנוסעים באולמות הנוסעים היוצאים והנכנסים, הצבת אנשי אבטחה בכל המקומות המיועדים לכך, בדיקה קבועה של נהלים בתוך המטוס ומחוצה לו, בדיקת רישיונות שהוקצו לרכבים בתוך המסלול והיעדר הפרות כלשהן.

 

המשלחת הרוסית אמורה לבחון מקרוב גם את הליך בדיקת הנוסעים והתיקים, נהלי אספקת המזון המוגש במטוס מרגע ייצורו ועד הגעתו המטוס, פיקוח על חומות שדה התעופה, הימצאות מצלמות טלוויזיה במעגל סגור, מערכות אבטחה בשדה תעופה, נהלי אבטחה בתוך שדות התעופה, ובדיקה מתמדת של קבוצות עובדי השירות בתוך מחלקות המכס ובתוך המטוס. המומחים הרוסים שמים דגש גם על מכשולים אפשריים לביצוע פעולות ההמראה והנחיתה.

 

הוועדה הרוסית הגיעה למצרים ביום שני והיא כוללת שמונה מומחים, הצפויים לעבוד בשדה התעופה במשך שלושה ימים. יצוין כי מאז הפיגוע במטוס הרוסי מעל שמי סיני בשלהי 2015 החליטה מוסקבה להפסיק טיסות ישירות לחצי האי בשל חשש לאיומי טרור.