מש׳ התחבורה: הדו״ח התומך בהקמת שדה תעופה ברמת דוד אינו סופי

הישג למועצה האזורית עמק יזרעאל בגיבוי בית המשפט: משרד התחבורה מודה כי דו״ח MITRE התומך בהקמת שדה תעופה אזרחי ברמת דוד אינו סופי ונמצא בשלבי גיבוש בלבד. אייל בצר: דורשים לקבל את כל המידע הרבה לפני קבלת ההחלטות בנושא


13:37 ,19.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בית המשפט קיבל את הפשרה בין המועצה האזורית עמק יזרעאל ובין משרד התחבורה וקבע כי דו״חMITRE  שבחן את היתכנותו של שדה תעופה אזרחי ברמת דוד אינו סופי ולכן לא ייחשף לציבור - לכשיושלם המועצה תקבל את ההמלצות בתוך 14 יום.

 

לפני מספר חודשים, עתרה המועצה האזורית עמק יזרעאל לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, בדרישה לחשוף את הדו״ח שהכינה חברת MITRE האמריקאית עבור משרד התחבורה, בנושא מיקום שדה התעופה הנוסף בישראל. המועצה האזורית עמק יזרעאל דרשה לקבל את הדו״ח טרם פרסומו. מנגד טענת משרד התחבורה הייתה, כי כרגע מדובר ״במדיניות בשלבי עיצוב״, ולכן הדו״ח אינו סופי וחשיפת דו״חות הביניים שנכתבו במגירת העבודה עלולה לחבל בחופשיות השיח ובאפשרות לבחון את הרעיונות והחלופות השונות. לפיכך, הוסכם בין הצדדים בפשרה שקיבלה תוקף של פס״ד כי המועצה תמשוך את הבקשה כרגע, אך תקבל את הדוח בתוך 14 יום מהשלמתו הסופית, לכשיושלם.

 

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל ויו״ר פורום העמק, המאגד את מאבק ראשי הרשויות בנושא שדה התעופה בעמק: ״לדו״ח השפעות משמעותיות על קבלת ההחלטות בנושא הקמת שדה תעופה נוסף. לפיכך ובשם התושבים אנו דורשים לקבל את כל המידע הרבה לפני קבלת ההחלטות בנושא. חבל שמשרד התחבורה חייב אותנו להגיע לבית משפט. אני משוכנע כי שקיפות היא הכרח בתהליך קבלת החלטות. אני שמח שמשרד התחבורה הודיע כי כרגע כל הנתונים של דו״ח החברה הוא בגדר ׳רעיונות׳, ׳תהליכי חשיבה פנימיים׳ ו-׳דעות׳, מה שמוכיח מעבר לכל ספק כי לדו״ח כרגע אין כל משמעות מעשית״.

 

עוד הוסיף בצר: ״אנו כמובן דורשים - וכך סוכם - כי נקבל את הדו״ח מיד עם השלמתו, כי האינטרס הציבורי המיידי הוא חשיפת כל העובדות וכל הנתונים, מטעמי שקיפות ולמתן אפשרות לציבור ולגופים המוסמכים להגיש את התנגדויותיהם במידת הצורך״.

 

בצר סיכם ואמר כי המועצה תמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה ולא תחסוך במשאבים, על מנת למנוע הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל והוא מאמין כי ב-2020 ניתן יהיה להמריא מנבטים.

 

את המועצה ייצג בהליך עו״ד אבי גולדהמר.