נחנך מתחם המכס בשדה התעופה ע״ש אילן ואסף רמון באילת

מתחם המכס החדש ברמון כולל, לראשונה בארץ, עמדות בידוק מממוחשבות ומתקדמות המאפשרות זיהוי הנוסע ובדיקת הרקע ללא ניירת תוך ממשק למערכת המחשב של המכס ״שער עולמי״


12:42 ,23.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

מתחם המכס בשדה התעופה ע״ש אילן ואסף רמון באילת נחנך אתמול, ערב נר ראשון של חנוכה,  בטכס חגיגי במעמד מנכ״ל משרד האוצר, שי באב״ד, מנהל רשות המסים, ערן יעקב, מנכ״ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי, מזכיר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, חברי ההנהלה הבכירה של רשות המסים ומכובדים נוספים. מנהל המכס באילת עודד נצר הוביל והנחה את האירוע.   

 

בדברי הברכה שנישאו ציין מנכ״ל האוצר באב״ד את חשיבות השדה החדש להתפתחות העיר ועידוד התיירות אליה, מנהל רשות המסים ערן יעקב הדגיש את הייחודיות של פעילות המכס הנדרש לתת מענה לשלושה משטרי מס שונים בשדה המשמש גם טיסות בינלאומיות וגם טיסות פנים בין מרכז הארץ לאזור סחר חופשי.

 

מתחם המכס החדש ברמון כולל, לראשונה בארץ, עמדות בידוק מממוחשבות ומתקדמות המאפשרות זיהוי הנוסע ובדיקת הרקע שלו ובכלל זה תפיסות של הברחות ככל שהיו בעבר ותהליך טיפול מלא, ללא ניירת תוך ממשק למערכת המחשב של המכס ״שער עולמי״.

 

עם סיום הטקס הדליקו רב העיר אילת יוסף הכט עם המשתתפים נר ראשון של חנוכה.