נמה״ת עובדה ייסגר לסירוגין למשך שבועיים בנובמבר

זאת בשל תרגיל ״בלו פלאג״ של חיל האוויר שישפיע על סגירת המרחב האווירי. בשל הסגירות תעביר חברת רייאנאייר את פעילותה לטרמינל 1 בנתב״ג למשך שבועיים. הנוסעים יועברו לאילת וחזרה באוטובוסים


11:02 ,24.10.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מרשות שדות התעופה נמסר כי נמל התעופה הצבאי "עובדה", המשמש את פעילות הטיסות האזרחיות הבינלאומיות לאילת, ייסגר לסירוגין בין ה-5 בנובמבר ועד ה-16 בנובמבר. זאת בשל קיומו של תרגיל חיל האוויר בשם 'Blue Flag'  בעובדה. שיביא לסגירת שדה התעופה בעובדה למספר שעות בכל יום.

 

סגירת המרחב  בעובדה מתואמת  מראש עם  כלל חברות התעופה הפועלות ב"עובדה" , חברות שירותי הקרקע, משרד  התיירות וגורמי התעופה האזרחית. החל מיום שישי, 17 בנובמבר, תחזור הפעילות לשדה התעופה בעובדה.

 

בשל התרגיל הודיעה חברת ריינאייר כי במהלך השבועיים של התרגיל היא תעביר את טיסותיה מעובדה לטרמינל 1 בנתב"ג כאשר הדבר ישפיע על כ-42 מטיסות החברה. הודעת החברה הועברה לנוסעים. מרש״ת נמסר כי מערך אוטובוסים ידאג להעברת הנוסעים שינחתו בנתב״ג באילת, וכן יעביר נוסעים מאילת לשדה התעופה בנתב״ג לשם טיסה חזרה.

 

עוד נמסר מרש״ת כי שעות סגירת המרחב האזרחי במהלך התרגיל צומצמו ככל האפשר על מנת לאפשר למספר רב יותר של חברות תעופה לקיים את הטיסות הסדירות לשדה התעופה בעובדה בלוח זמנים המותאם מראש ובהתאם לשעות בהן  המרחב האווירי פתוח לפעילות.