שדה דב יפונה עד לשנת 2016

ההסכם נחתם בין רש"ת, רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר. הפעילות האזרחית והצבאית תועבר לטרמינל 1 בנתב"ג


00:00 ,06.09.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול (ד') נחתם הסכם עקרונות, לפיו תפנה רשות שדות התעופה (רש"ת) את שדה התעופה דב בתל אביב. השטח, שאמור להתפנות עד שנת 2016, מיועד לבניית עשרות אלפי יחידות דיור.

על הסכם העקרונות חתמו מנכ"ל רש"ת יעקב גנות, מנהל החטיבה העסקית ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י, לשעבר מינהל מקרקעי ישראל) אריאל אבלין ויאיר פינס בשם משרד האוצר.

על פי ההסכם, רש"ת תפנה את השדה ותחדל מלתת שירותים לגופי התעופה הפועלים בו, כשהפעילות המסחרית והצבאית אמורה לעבור לנתב"ג.

במסגרת התשתיות הפנויות, תפעל רש"ת כדי לקלוט את התעופה האזרחית הכללית משדה דב בשדות תעופה אחרים בארץ. עד התאריך הנקוב, תעביר רמ"י לידי רש"ת את שטח בסיס חיל האוויר הצמוד לשדה דב. רמ"י היא זו שתישא בעלויות פינוי שדה דב והעברת הפעילות ממנו, כמו גם את פעילות חיל האוויר, לטרמינל 1 בנתב"ג, שיוכשר לקליטת נוסעים נוספים ולפעילות חיל האוויר בבסיס שהיה פעיל עד לפני מספר שנים.

רש"ת תפעל גם להסרת תביעות אפשריות מצד חברת ארקיע, שמשרדיה שוכנים בשדה דב ולה זכויות לשימוש בקרקע.

במידה ורש"ת לא תפעל ולא תפנה את שדה דב עד המועד הנקוב מסיבות התלויות בה, היא תשלם לרמ"י את ערך הקרקע שהוקצה לה בבסיס.

מרש"ת לא נמסרה תגובה לדברים.

מחברת ארקיע לא נסרה תגובה לדברים.

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ: "לאחרעשרות שנים של עיכובים,הצלחנו להשיג הסכמה היסטורית על פינויו של שדה דב. הפינוי יאפשר את הקמת למעלה מ-12 אלף יחידות דיור באזורי הביקוש במרכז תל אביב, ובנוסף יביא להסרת מפגעי רעש ובטיחות מעל ראשם של אזרחי תל אביב. ההכנסות הצפויות יקלו על תקציב המדינה בכך שישמשו למימון פרויקט העבת צה"ל לנגב".