שר תחבורה חדש בממשלת המעבר: בצלאל סמוטריץ׳

סמוטריץ, אשר ידוע בהתנגדותו הרבה לסגירת שדה דב, אמר הבוקר: ״שדה דב אסור שייסגר ושדה דב בעזרת השם לא ייסגר״. מנהלי הגוש הגדול: התכנית למתחם החדש היא בעלת תועלות אדירות לציבור הרחב


13:15 ,18.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בצלאל סמוטריץ׳ מונה היום על ידי בנימין נתניהו לתפקיד שר התחבורה בממשלת המעבר. סמוטריץ פרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא ״נכנס ברגליים רועדות ועם מוטיבציה גבוהה לנעליו הגדולות של השר ישראל כ״ץ, ומתכוון לעבוד קשה מאד למען אזרחי ישראל״.

 

סמוטריץ׳, שידוע בהתנגדותו לסגירת שדה התעופה בתל אביב (שדה דב), התייצב הבוקר באוהל המחאה שהקים ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, מול משרד האוצר בירושלים, ואמר ״שדה דב אסור שייסגר ושדה דב בעזרת השם לא ייסגר. זה הנושא הראשון שדיברתי עליו עם ראש הממשלה ממש פה אצלו במשרד, דקה אחרי שהמינוי הזה סוכם. בהובלה חכמה של ראש העיר אילת מובילים מהלך שהוא משימה בהחלט אפשרי.

 

״בכובע של שר התחבורה הסמכות לא בידיי אבל בוודאי שהאחריות מונחת עוד יותר על כתפיי. ניכנס לזה בכל הכוח מאבק צודק נכון ערכי ציוני ראשון במהלך. כשמהלכים מאבקים צודקים בדרך כלל גם מצליחים. זה דורש הרבה נחישות ואני מעריך שבכוחות משותפים נצליח גם באתגר הזה״.

 

מנהלי הגוש הגדול שמונו מטעם בית המשפט ציינו אתמול כי: ״נדגיש כי כפי שאף קבעו גורמי המקצוע, אין כל היתכנות לתוכניות חלופיות או חלקיות למתחם דב למעט זו שאושרה להפקדה זה מכבר. כל רעיון כזה שנזרק לחלל האוויר ושאינו עומד במבחן המציאות, נועד למשיכת זמן מיותרת והרסנית בלבד שתעלה לתקציב המדינה מיליארדים רבים.

 

״התכנית למתחם החדש היא בעלת תועלות אדירות לציבור הרחב, ביניהן בניית אלפי דירות במחירים מופחתים, פתיחת הגישה לים, יצירת 25,000 מקומות תעסוקה חדשים והעברת 12 מיליארד שקלים לפרויקטים לציבור ומימון בסיסי צה״ל לנגב״.

 

 ״כידוע היטב לכל, מועד הפסקת הטיסות בשדה דב קבוע מזה זמן רב ליום 1 ביולי ובהתאם נערכו כל הגורמים הרלוונטיים והושקעו כרבע מיליארד שקלים בנתב״ג, כולל בניית חניות צמודות לטרמינל 1 ששודרג לבלי הכר, שאטלים והסעות לחולים הזקוקים לטיפולים במרכז.

 

נציין כי מנהלי הגוש הגדול מונו מטעם בית המשפט לניהול שטח הגוש הגדול (6896). מינוי מנהלים לגוש (עוד בשנות ה-70 למאה הקודמת) נעשה לאור העובדה כי מספר הבעלים בחלקה הינו למעלה מ-1500 איש. המנהלים מוסמכים לטפל, בין היתר, בכל הקשור לתכנון, פיתוח וניהול קרקע (בחלק המערבי של הגוש). המנהלים מובילים יחד עם רמ״י ועיריית תל אביב במשך שנים את התכנית להקמת מתחם דב החדש.