שיבושי עבודה צפויים מחר במשרד החקלאות

השיבושים בשל אסיפה ארצית של עובדי המשרד במסגרת המאבק נגד הפגיעה בשירות ההדרכה ובשירותים הוטרינרים. בכנס צפויים להשתתף בין היתר המפקחים על יצוא ויבוא של תוצרת חקלאית


00:00 ,06.11.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

השיבושים בשל אסיפה ארצית של עובדי המשרד במסגרת המאבק נגד הפגיעה בשירות ההדרכה ובשירותים הוטרינרים. בכנס צפויים להשתתף בין היתר המפקחים על יצוא ויבוא של תוצרת חקלאית
 
הוועד הארצי של עובדי משרד החקלאות יערוך מחר, יום שלישי, 7 בנובמבר, אסיפת הסברה בהשתתפות עובדי יחידות המשרד מכל הארץ. בכנס צפויים להשתתף כל המדריכים, החוקרים והפקידים שעובדים במשרד וכן המפקחים על יצוא ויבוא של תוצרת חקלאית בנמלי התעופה והים. לכן, צפויים שיבושי עבודה ופגיעה במתן השירות לחקלאים וליצואנים בכל אגפי המשרד בשעות הצהרים.
 
הוועד הארצי של עובדי משרד החקלאות הכריז על סכסוך עבודה בעקבות תוכניות הממשלה לפגיעה קשה בשירות ההדרכה של משרד החקלאות ובשירותים הווטרינריים. במסגרת השינויים מתוכננים פיטורי מדריכים באופן שיפגע ביכולת לתת הדרכה ברמה מקצועית בעיקר לחקלאים הקטנים והבינוניים. כן מתוכנן ביטול מעמדם של השירותים הווטרינרים כיחידת סמך עצמאית וקיצוצים במצבת כוח האדם.
 
רפי אליאסי, יו"ר הוועד הארצי של עובדי משרד החקלאות, מסר שהכרזת סכסוך העבודה זכתה לגיבוי של הוועדה לתיאום וביצוע בהסתדרות, ומאחר ופרק הזמן המוקצב בחוק של שבועיים כבר חלף, רשאי הוועד לפתוח בעיצומים ואף להשבית את פעילות המשרד עד לכניסה למו"מ על ביצוע שינויים בהסכמה ובצורה אחראית.
 
לדברי אליאסי, מטרת האסיפה היא להסביר לעובדים את משמעות הצעדים שמתכננת הממשלה במסגרת תקציב המדינה ל-2007 וחוק ההסדרים ולהסמיך את הוועד להחליט על החרפת צעדי המחאה, במידה ולא יהיה שינוי בעמדת הנהלת המשרד. באסיפה ישתתפו נציגי ההסתדרות וועדי העובדים במשרדי הממשלה האחרים השותפים במאבק.
 
הפגיעה שמתכננת הממשלה במעמדם של השירותים הוטרינרים מעוררת הדים בקרב הארגונים הבינלאומיים. הארגון הבינלאומי למחלות מגפתיות O.I.Eהזהיר שביטול עצמאות השירותים הווטרינרים עלול להביא להורדת הדירוג הבינלאומי שלהם וכתוצאה מכך, לפגיעה בחקלאים העוסקים בגידול בעלי חיים ויצוא מוצרים מן החי. על פי מדיניות הארגון הבינלאומי למחלות מגפתיות, השירותים הווטרינרים בכל המדינות צריכים להיות עצמאיים כדי להבטיח קבלת החלטות עצמאיות ללא שיקולים זרים.