אלסטום תספק רכבות לחברת הרכבות הלאומית של לוקסמבורג

במסגרת החוזה ששוויי נאמד בכ-360 מיליון יורו תספק החברה 34 קרונות חשמליים דו-קומתיים באורך של 80 ו-160 מטרים. הקרונות יסופקו החל מסוף שנת 2021


11:21 ,24.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת אלסטום זכתה בחוזה בשווי של כ-360 מיליון יורו לאספקת 34 קרונות חשמליים דו-קומתיים, עם חברת CFL - חברת הרכבת הלאומית של לוקסמבורג. הצי החדש יכלול קרונות באורך של 80 מטר שיוכלו להושיב 334 נוסעים, ו-160 מטר, שיוכלו להושיב 692 נוסעים. הקרונות, אשר ייוצרו במפעל החברה מחוץ לברצלונה, ספרד, יסופקו לחברת הרכבת של לוקסמבורג החל מדצמבר 2021 ואילך. הרכבות יוכלו להגיע למהירות מרבית של 160 קמ״ש, ויפעלו על הרשת הארצית, כמו גם בבלגיה ובצרפת.

 

ז׳אן לוקה ארבאצ׳י, סגן נשיא בכיר באלסטום לאזור אירופה, אמר כי ״אנו שמחים ומודים על האמון ש-CFL נותנת באלסטום. הפתרון התחבורתי שאנו מציעים לנוסעי CFL הוא אמין, חסכוני באנרגיה, בטיחותי ונוח. הרכבת החדשה שאנו מציעים היא ריכוז של החידושים הטכנולוגיים העדכניים ביותר של אלסטום אשר יעילותם כבר הוכחה. עם קיבולת כוללת של יותר מ -15,000 מושבים, רכבות אלה יאפשרו ל-CFL לשאת בבטחה יותר נוסעים ויובילו לשיפור הניידות והנגישות בכל לוקסמבורג״.

 

הרכבות עומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר והן יצוידו בטכנולוגיות חדישות ועדכניות, אשר יאפשרו חוויה טובה יותר הן לנוסעים והן לצוות העובדים. הן יכללו אזורים מרווחים ומוארים היטב עבור קריאה ומנוחה, אזורים המיועדים לאופניים, ואזורים מונגשים, יהיו בעלי רשת WIFI ובתאורת LED. מערכות המידע הדינמיות שיותקנו ברכבות יסייעו לזרימת נוסעים מהירה וחלקה. בקרונות הרכבת יותקנו מצלמות אבטחה אשר יגבירו את בטיחות הנוסעים וצוות העובדים.

 

עוד נמסר מאלסטום כי הרכבות החדשות אשר ייוצרו עבור CFL שייכות לצי הרכבות המודולריות Coradia של אלסטום, אשר להן ניסיון מוכח של מעל ל-30 שנים. למעלה מ-2,300 רכבות Coradia פועלות כיום בתשע מדינות באירופה ובקנדה.

 

נציין כי ממשלת לוקסמבורג הודיעה כי החל מקיץ 2019 בשימוש בכלל מערכת התחבורה הציבורית במדינה תהיה חופשית ללא תשלום.