פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב יימשך כסדרו

שר התחבורה שותף לדעת החשבת הכללית באוצר שיש לבדוק חלק מהסוגיות, אולם הוסיף שביטול המכרז בשלב זה יהפוך את ישראל למדינת עולם שלישית


12:10 ,09.02.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הודיע היום (ב') לחשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבדי-בויאנג'ו, ולממונה על התקציבים, אמיר לוי, באופן חד משמעי, כי פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב יימשך כסדרו ולא תהיה שום הקפאה של המיזם.

 

בישיבה שהתקיימה היום בלשכתו בהשתתפות נציגים של משרד התחבורה, משרד האוצר וחברת נ.ת.ע המופקדת על ביצוע הפרויקט, הודיע כץ כי אמירותיו של הממונה על התקציבים על הקפאת הפרויקט משוללות כל יסוד וחמורות, וכי לא יאפשר שום עצירה של הפרויקט.

 

כץ ציין, כי הניסיון של הממונה על התקציבים לבטל מכרז שכבר הבשיל עלול להפוך את מדינת ישראל למדינת עולם שלישית ולפגוע קשות במוניטין שלה. "אנו נמצאים בנקודת זמן שבה לא ניתן לעצור את הפרויקט. כל עצירה של המיזם, ואף עיכוב קידום המכרזים, יגרום לבזבוז יקר של כספי ציבור ולפגיעה ביעדים הלאומיים העיקריים שקבעה הממשלה", אמר.

 

כץ אמר לחשבת הכללית במשרד האוצר כי הוא שותף לדעה כי יש לבדוק חלק מהסוגיות בצורה מחמירה ובכובד ראש, וכי כל מה שתחליט מקובל עליו. עם זאת, יש להמשיך את ביצוע הפרויקט כפי שסוכם, בכפוף לבדיקת החשבת הכללית.

 

עבדי-בויאנג'ו הבהירה לכץ כי היא איננה מכשיר לשינוי מדיניות וגם לא וועדת החריגים, ולכן היא אינה מתכוונת לעצור את אישור התקציבים לביצוע תשתיות הרכבת הקלה.

 

מנכ"ל חברת נ.ת.ע יהודה בראון הודיע כי החברה תעמוד בכל לוחות הזמנים והיעדים שנקבעו על ידי הגורמים המוסמכים. הוא הציג בפני המשתתפים בדיון את לוחות הזמנים המפורטים לביצוע הפרויקט, בכללם גם פירוט של כל המכרזים. בתום הדיון הוחלט על דעת כולם כי הפרויקט יימשך כסדרו.