מעבר טאבה חוזר לפעילות מלאה

החל מהיום יחזור מעבר טאבה לפעילות מלאה, ללא מגבלה במספר האגרות וכן יורחבו שעות פעילות המעבר. זאת בעקבות פעולת מטה של גורמי המקצוע במשרד התחבורה


12:32 ,13.09.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

בהנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי, פעלה מנכ״לית המשרד יחד עם רשות שדות התעופה על מנת למצוא פתרון לביקוש הרב באגרות כניסה לסיני אל מול המגבלות הקיימות כיום. ואכן, החל מהיום יחזור מעבר טאבה לפעילות מלאה, ללא מגבלה במספר האגרות וכן יורחבו שעות פעילות המעבר.

 

בעקבות השינויים הרבים והמגבלות בצל הקורונה צומצמה משמעותית יכולת המעבר לסיני דרך מעבר טאבה לאור שיקולים בריאותיים ומערכתיים. לפי עבודת המטה שהובילו גורמי המקצוע במשרד התחבורה, תוקם התשתית המתאימה, הן מבחינת כוח אדם והן מבחינת משאבים על מנת שהמעבר יוכל להיות פתוח ובלתי מוגבל. 

 

צעד זה מגיע לאחר שורה של צעדים שננקטו בחודשים האחרונים במטרה לייעל ולטייב את פעילות המעבר בהם הרחבת היקף אגרות הכניסה, קיצור זמני הטיפול ומיגור תופעת הספסרות באגרות.

 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי: ״חופש התנועה שלנו הוא זכות בסיסית ויש לשמור עליה מכל משמר. מעבר טאבה משמש במשך שנים ציר מעבר לתיירות למאות אלפי ישראליות וישראלים וככזה, נעשה הכל כדי להקפיד שהוא יהיה כמה שיותר נגיש, זמין ומהיר. זה גם ציר חשוב לקשר החשוב שלנו עם בת בריתנו מצרים, שמאז כניסתי לתפקיד התחייבתי להשקיע בשמירת ופיתוח הקשרים התיירותיים והכלכליים שלנו עמה.

 

״הקורונה שיבשה את מציאות חיינו, אבל בעבודה מאומצת של גורמי המקצוע בראשות מנכ״לית המשרד ומנכ״ל רשות שדות התעופה, הצלחנו למצוא את הדרך גם לאפשר מעבר ללא הגבלה וגם לשמור על הנחיות הקורונה. הקשר שלנו עם המדינות השכנות הוא קריטי, וכמו שהבטחתי עם כניסתי לתפקיד אני אעשה הכל כדי שהשותפות שלנו תתממש בכל מישור – מהמישור המדיני-ביטחוני ועד המישור התיירותי. פתיחת המעבר ללא מגבלה על מספר האגרות היא צעד נוסף לקידום שיתוף הפעולה עם מצרים ושמירה על יכולת התנועה של ישראליות וישראלים״.