את כביש עוקף קריות החדש כבר רואים מהחלל

14 הקילומטרים של מסלול הכביש החדש, שנסלל בטבורו של מפרץ חיפה, כבר נראים היטב בצילומי לוויין. באתר Google Maps, בולטים חמשת המחלפים של הכביש, שקטעים ראשונים ממנו ייפתחו לתנועה כבר לקראת סוף שנת 2012


00:00 ,21.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

סקרנים לדעת כיצד משנה סלילתו של כביש עוקף קריות את נופו של מפרץ חיפה? - היכנסו ל"גוגל מפות" (Google Maps).

מהחברה הלאומית לדרכים נמסר כי, שנה וחצי לאחר תחילת העבודות וכשנתיים לפני פתיחתו לתנועה, כבר ניתן לראות היטב כיצד ייראה תוואי הנסיעה החדש של מפרץ חיפה. צילומי הלוויין של "גוגל" המתעדכנים כל העת, מתעדים כבר כיום, את 14 הקילומטרים של הכביש החדש החוצה את המפרץ מדרום לצפון.

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים שי ברס, מציין כי, הקמת הפרויקט מתקדמת לפי לוחות הזמנים שנקבעו מראש. "בחלק מהאתרים הנהגים נוסעים בחודשיים האחרונים במעקפי תנועה, שנועדו לאפשר יצירת כבישים וגשרים חדשים", אמר, "מדובר במעקפים זמניים ואנו עושים הכל על מנת להפחית את אי הנוחות הזמנית הנגרמת למשתמשי הדרך.

"לאורכו של הכביש, כבר ניתן לראות את יציקת העמודים והקורות לגשרים החדשים, חלקם מהגדולים בארץ. בשדרות ההסתדרות רואים את הקירות התומכים בחיבור אל כביש 22. בקרית אתא אנחנו בעיצומן של העבודות להקמת הגשרים 'אתא דרום', 'ביג' ו'ברנדס'. בקרית ביאליק הגענו לעומק מרבי של שיקוע הכביש מול גבעת הרקפות ובניית מובל הגדורה בשלב הסופי".

"כביש עוקף קריות ישנה את פניו של מפרץ חיפה בהיבטים רבים", אומר יו"ר החברה הלאומית לדרכים מיכה גולדמן, "בראש ובראשונה, העומס יפחת מיידית בציר הקיים בכביש מספר 4 (שדרות ההסתדרות). מאידך, ייווצרו מסלול נסיעה מהיר וחמישה מחלפים חדשים, שיאפשרו גישה נוחה ובטיחותית לכל הישובים שלאורך הכביש. ועדות התכנון כבר החלו השנה לאשר אלפי יחידות דיור שהקמתן מתאפשרת רק בזכות הקמת עוקף קריות ואנו נזכה לראות שכונות חדשות לצד הכביש".