דימונה עוברת לתחבורה ציבורית ירוקה

שרת התחבורה רגב חנכה את פרויקט ״עיר ירוקה״ בדימונה הכולל מסוף אוטובוסים 100% חשמלי. המסוף שודרג בהובלת משרד התחבורה בהשקעה של כ-8 מיליון שקלים. חברת אגד תפעיל בעיר עשרות אוטובוסים חשמליים, עם 30 עמדות טעינה במסוף ותשתית ל-20 עמדות נוספות בעתיד


09:47 ,07.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

דימונה הופכת לעיר ירוקה, עם מערך תחבורה ציבורית מתקדם המופעל כולו באנרגיה חשמלית נקייה. אתמול בבוקר נפתח מסוף האוטובוסים המחודש של דימונה, במעמד שרת התחבורה מירי רגב, ראש העיר בני ביטון, מנכ״ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, מנכ״ל המשרד משה בן זקן, מנכ״ל קבוצת אגד גלעד ריקלין ויו״ר דירקטוריון אגד אברהם פרידמן. המסוף שודרג בהובלת משרד התחבורה בהשקעה של כ-8 מיליון שקלים.

 

חברת אגד תפעיל בעיר עשרות אוטובוסים חשמליים, עם 30 עמדות טעינה במסוף ותשתית ל-20 עמדות נוספות בעתיד. השימוש באוטובוסים חשמליים בעיר דימונה יפחית באופן משמעותי את זיהום האוויר בעיר וישפר את איכות חיי התושבים כתוצאה מהפחתת הרעש והזיהום הנפלטים ממנועי הדיזל.

 

שרת התחבורה מירי רגב: ״התחבורה הציבורית בישראל על כל מרכיביה עוברת מהפכות אדירות, הן במטרופולינים והן בפריפריה. המסוף החדש שאנו חונכים היום בדימונה הוא נדבך נוסף בהפיכת התחבורה הציבורית בישראל לירוקה יותר, חסכונית יותר ומזהמת פחות. אני גאה על כך שאחת הערים הראשונות בישראל שנהנות ממערך אוטובוסים שכולו חשמלי היא דימונה, מבירות הפריפריה החשובות שלנו. יחד נמשיך לקדם את ישראל לכיוון של תחבורה ירוקה ונקייה, הן בתחבורה הציבורית והן ברכב הפרטי. אני מודה לחברת אגד ולידידי ראש העיר בני ביטון על השותפות הפורייה ועל ההתגייסות המלאה למהלך, ומברכת את תושבי העיר לרגל המעבר לעידן נקי, שקט וירוק יותר״. 

 

ראש העיר דימונה, בני ביטון: ״דימונה הפכה השבוע לאחת הערים הראשונות לערים ירוקות. מדובר במהפכה אדירה, מה גם שדימונה ממתגת את עצמה כעיר ירוקה בהקמת שכונות אקולוגיות כדוגמת שכונת השחר. ברצוני להודות לשרת התחבורה מירי רגב, למנכ״ל משרדה מר בן זקן ולצוות עובדי משרד התחבורה. אני רוצה להאמין ולקוות כי גם שאר היישובים יהפכו להיות ירוקים, כחלק מתהליך עולמי בריא לאנושות״.