החברה הלאומית לדרכים מחברת את אשדוד לכביש 6

החברה הלאומית לדרכים פרסמה השבוע את המכרז לשדרוג והרחבת כביש 7 ולהקמת שני מחלפים חדשים ממערב לאשדוד. מיליארדי שקלים יושקעו בשנים הקרובות בדרכי הגישה אל עיר הנמל ופרבריה


00:00 ,12.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

כביש 7, עורק תנועה מרכזי חדש יוצא השבוע לדרך. הפרויקט של החברה הלאומית לדרכים, נועד לשדרג את החיבור של כביש 7 עם דרך 41 מדרך אזורית לכביש מהיר, אשר יקשר את העיר אשדוד לכביש 6 ולכביש 3 לכיוון ירושלים. חלק נכבד בפרויקט יכלול את ביטולם של שלושה צמתים לאורך התוואי והפיכתם למחלפים: גדרה, בית רבן, חצור וחפץ חיים. העבודות, בהשקעה של כחצי מיליארד שקל בקירוב, מתוכננות להסתיים בתוך כשנתיים ממועד תחילת ביצוען.

"אשדוד תזכה בשנים הקרובות לקפיצה של ממש בתשתית התחבורה המקשרת אל העיר, כראוי לעיר במעמדה", אמר שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, "החברה הלאומית לדרכים מובילה מהפיכה של ממש ברשת הדרכים. מיליארדי שקלים יושקעו בהקמת מחלפים חדשים, שיפור רשת הדרכים ושדרוג תשתיות קיימות. דרך 4 תזכה לנתיב שלישי בין מחלף חולות למחלף אשדוד ובהמשכו ישודרג גם כביש 41. מחלף אשדוד צפון יוסדר להזרמת התנועה למתחם הנמל החדש. כל אלה יחזקו את החיבור בין הפריפריה למרכז על מנת לאפשר לכל אחד ואחת תנועה חלקה מהירה ובטוחה בכל רחבי הארץ, מקצה לקצה".

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים שי ברס, ציין כי פרויקט כביש מספר 7 חולק לשני מקטעים בדומה למגה פרויקטים היוצאים לדרכם בשנים הקרובות. העבודות בכביש החדש יבוצעו לאורך כביש 7 בתוואי של כשישה ק"מ, בנוסף לעוד כארבעה ק"מ לאורכו של כביש 40. המכרז הנוכחי יטפל בתוואי המזרחי לאורך של כ-8.2 ק"מ. בכך, ניתנת הזדמנות לקבלנים רבים יותר להשתתף במכרז.

"המכרז המתפרסם כעת מטפל בהרחבת הכביש, הקמת מחלף גדרה ויצירת שני מעברים תת-קרקעיים", ציין ברס, "מחלף גדרה יחליף את הצמתים של הכבישים 41 עם 7 ואת המפגש עם כביש 40. הפרויקט כולל הגברת נגישות לתחבורה הציבורית. עבור התלמידים שיבקשו להגיע אל בית הספר כנות, מתוכנן מעבר בטוח מתחת לכביש. מעבר נוסף מיועד לאלה שיעשו את דרכם מצומת גדרה אל אזור התעשייה כנות".

המכרז הבא בפרויקט יכלול את הקטע המערבי בכביש ואת הקמת מחלף בית רבן. בחברה הלאומית לדרכים מציינים כי במסגרת הפרויקט, תיסגר משיקולים בטיחותיים הכניסה המערבית לביה"ס כנות ובמקומה ייסלל כביש עוקף אזור התעשייה מכיוון חצור. סלילתו בפועל של הנתיב השלישי לכל כיוון, תצא לפועל בעתיד, עם הגידול בהיקף הפעילות בנמל אשדוד.