החודש תתפרסם הקבוצה הזוכה במכרז להארכת כביש חוצה ישראל

שש קבוצות עברו את שלב המיון. המכרז מתייחס לקטעים שממחלף יקנעם ועד לתל קשיש וממנו ועד מחלף סומך


00:00 ,01.02.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

שש קבוצות עברו את שלב המיון המוקדם במכרז לביצוע קטעים 7 ו-3 (יקנעם, מחלף סומך) של הארכת כביש חוצה ישראל (כביש 6) צפונה. על כך הודיעה ועדת מכרזים בינמשרדית לביצוע הפרויקט. התוצאות אמורות להתפרסם במהלך החודש.

מדובר במכרז BOT למימון, הקמה, תפעול, תחזוקה והעברה לידי המדינה בסוף תקופת זיכיון של כביש אגרה, בדומה לקטעים הנוכחים של כביש חוצה ישראל.

ההארכה המדוברת כולל את קטע 7: ממחלף בפאתי יקנעם עד למחלף תל קשיש. אורך הקטע 6 ק"מ; ואת קטע 3: ממחלף תל קשיש עד למחלף סומך. אורך הקטע 14 ק"מ. הפרויקט כולל מרכיב של מנהרות באורך כולל של כ-4 ק"מ.

להליך המיון המוקדם ניגשו שבע קבוצות, שנבחנו על ידי ועדת המכרזים הבינמשרדית. במהלך הליך המיון פרשה קבוצה אחת ושאר הקבוצות עמדו בתנאים שנקבעו בהליך המוקדם. ארבע מהקבוצות הן מקומיות, חלקן בשילוב קבלני מינהור בינלאומיים. שתי הקבוצות הנוספות מורכבות, בין השאר, מחברות בינלאומיות מובילות בתחומן.

בוועדה הבינמשרדית חברים נציגי משרדי האוצר, תחבורה, והרשות הממונה - חברת כביש חוצה ישראל בע"מ. הרכב הוועדה מביא לידי ביטוי את היתרון הגדול הטמון בשיתוף פעולה בין כל הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה אשר צברו ניסיון במכרזי BOT בתחום התחבורה.