גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

למעלה מ-150 תקנות ברפורמת ענף הרכב טרם טופלו

בדיון שהתקיים אתמול בוועדת הכלכלה התברר כי למעלה מ-150 סעיפי הרפורמה בתחום המוסכים, החלפים, השמאים בענף הרכב עדיין ממתינים לתקנות ליישומם. משרד התחבורה ביקש וקיבל אישור לדחות את התקנת התקנות עד לסוף 2019
20.11.18 / 10:51
למעלה מ-150 תקנות ברפורמת ענף הרכב טרם טופלו
20.11.18
למעלה מ-150 תקנות ברפורמת ענף הרכב טרם טופלו

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת משרד התחבורה לתקן את חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, שנועד להביא לרפורמה כוללת בענף, ולדחות התקנת תקנות מתוקף החוק. במסגרת הרפורמה, שאושרה בוועדה לפני למעלה משנתיים, צריך היה המשרד להתקין שורה של תקנות, בין היתר בתחום המוסכים, החלפים, השמאים ועוד, עד לאוקטובר האחרון, אולם התקנות טרם הותקנו ולכן מבקש המשרד לתקן את החוק כך שהחובה להתקין את התקנות תידחה עד סוף 2019. בדיון היום התברר כי מדובר ביותר מ-150 סעיפים הממתינים לתקנות. ח״כ יעקב אשר, שעמד בראש הישיבה, דרש ממשרד התחבורה לזרז את התקנת התקנות ולשלוח לאישור ועדת הכלכלה כל סט תקנות מיד עם סיום הכנתו, ולא להמתין עד סוף השנה הבאה.

 

סמנכ״ל משרד התחבורה, אבנר פלור, אמר כי החוק כולל 250 סעיפים והמשרד לא הספיק לבצע את כל התיקונים הנדרשים בחקיקת המשנה, בין היתר בנושא השמאים, המוסכים, מוצרי התעבורה ועוד ולכן נדרשת הארכה.

 

עו״ד דוד טמיר ממשרד התחבורה הוסיף כי תקנות שיהיו מוכנות יועברו מיד לאישור השר וועדת הכלכלה, וציין כי שני קבצי תקנות בנושא המוסכים נמצאים בשלב אישור נוסח במשרד המשפטים. בתגובה לדרישת ח״כ אשר, לשלוח לוועדה תקנות שמוכנות לדיון, אמר פלור כי ״מה שיהיה מוכן יוגש לוועדה״.

 

נציג איגוד השמאים, יהודה יגן, אמר כי מזה שנתיים מתנהל דו שיח מול משרדי התחבורה והאוצר ליישם את הסיכום לפירוק רשימות השמאים, אבל הדבר עדיין נמשך. הוא הוסיף כי כל עוד לא מאשרים תקנות הצרכנים בסופו של יום מוצאים עצמם בחסרון כיס.

 

יו״ר איגוד המוסכים, רונן לוי, ציין כי יש כ-90 סעיפים שממתינים לתקנות ועוד כ-30 סעיפים שניתן להתקין תקנות באישור השר ו-28 תקנות נוספות. ״שבע תקנות שקשורות לגורמים הגדולים בענף אושרו בחצי השנה הראשונה, וכל שאר התקנות שנוגעות למוסכים, לשמאים ולאזרחים עדיין נמצאות בבישול״, אמר. הוא הוסיף כי גם המוסכים נפגעים מרשימות מוסכי ההסדר ואמר כי 500 מוסכים נסגרו רק השנה.

 

כאמור, הוועדה אישרה את בקשת משרד התחבורה לתקן את החוק כך ולדחות את החובה להתקין תקנות עד 31 בדצמבר 2019, וח״כ אשר שב וקרא בסיכום הדיון למשרד התחבורה להגביר את קצב העבודה ולהגיש את התקנות לאישור הוועדה בהקדם.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×