מש׳ התחבורה: תכנית לייצור המוני של מחיצות הגנה לנהגי התחבורה הציבורית

במסגרת התוכנית יאושרו מפעלים נוספים שיעמדו בתנאי התקינה הישראליים למחיצות כדי לעמוד בקצב הנדרש להתקנה מהירה של 9,000 מחיצות באוטובוסים. רגב: ״קוראת למפעלים מתאימים להרים את הכפפה ולהצטרף למאמץ המיגון לנהגים״


14:01 ,19.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב מקדמת תכנית להתקנת כ-9,000 מחיצות הגנה בכל האוטובוסים בשירות התחבורה הציבורית בישראל, על מנת להגן ולשמור על נהגי האוטובוסים מפני הדבקה בנגיף הקורונה ולהעניק להם ביטחון אישי.

 

במסגרת התוכנית קורא משרד התחבורה לכל מפעל ישראלי שיכול לייצר ולהתקין את המחיצות לעבור את התקינה. בנוסף למפעלי ׳מרכבים׳ ו׳הארגז׳ הוותיקים, אושר מפעל מחיצות נוסף בשדרות ו-2 מפעלים נוספים יאושרו לתקינה בימים הקרובים.

 

מחיצות המגן לנהגים מיוצרות מזכוכית המתאימה לתקנים האירופאים כדי למנוע פגיעה בשדה הראייה של הנהג מחד ולחסום מעבר נגיפים מאידך. המחיצות מיוצרות בגדלים שונים המתאימים במדויק לכל מודל אוטובוס בייצור ייחודי.

 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב אמרה כי ביטחונם ושלומם של נהגי האוטובוסים עומד לנגד עיניה ובכוונתה לעמוד מקרוב אחר קצב התקנות המחיצות, המאזנות בין הצורך לשמור על הנהגים לבין הצורך לאפשר את פעילות התחבורה הציבורית בצל הקורונה. ״אני קוראת לכל מפעל ישראלי שמעוניין לספק ולייצר מחיצות, לפנות למשרד התחבורה ולעבור את התקינה הנדרשת״, הוסיפה השרה רגב.