ניסוי: שולי כביש 2 יהפכו לנת"צ

החברה הלאומית לדרכים הרחיבה וקירצפה את השול הימני, בין מחלף פולג לכפר שמריהו, מתוך כוונה להאריך את הנת"צ בעתיד עד צומת גלילות


00:00 ,27.08.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

לראשונה בישראל: שול הכביש יהפוך לנתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) בלבד. החל מ-6 בספטמבר ישמש השול הימני של כביש החוף (כביש 2), בקטע שבין מחלף פולג (נתניה דרום) לבין צומת כפר שמריהו, כנתיב תחבורה לאוטובוסים בלבד.

במסגרת ניסוי שעורך משרד התחבורה, באמצעות החברה הלאומית לדרכים, יתאפשר לאוטובוסים לנסוע בשול הימני המשודרג של הכביש בין השעות 06:30-09:30. תתכן הרחבה של שעות הנסיעה בנת"צ בהתאם לעומסי התנועה בכביש.

בחודשים האחרונים הכשירה החברה הלאומית לדרכים את השול הימני של הכביש כנת"צ. העבודות כללו את הרחבת השול, קרצוף וריבוד הכביש, התקנת מעקות בטיחות גבוהים, סימון מסלולים, שדרוג מדרכות ואבני שפה והתקנת שילוט מיוחד.

אורכו של הנת"צ בין מחלף פולג לצומת כפר שמריהו הינו כ-12 ק"מ, כשהתוכנית היא להאריכו בתוך מספר חודשים עד מחלף הסירה ובהמשך עד לצומת גלילות, עם התחברות לנת"צ הקיים בתל אביב דרך מרכז השלום ורחוב המסגר, עד רחוב לה גרדיה.

הניסוי בכביש החוף ימשך כחצי שנה, במסגרתו תיבחן השפעת הנת"צ על תנועת כלי הרכב הפרטיים והציבוריים ויבוצעו תצפיות ובדיקות.

במשרד התחבורה ובחברה הלאומית לדרכים מעריכים כי הנת"צ יאפשר לקצר את משך הנסיעה של התחבורה הציבורית ב-20% ולהגדיל את מספר האוטובוסים בשעות העומס ב-10% לפחות.

לדברי מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים שי ברס, הניסוי יבוצע בתום סדרה ארוכה של בדיקות, תכנון מדויק לניצול רוחב הכביש, ספירות תנועה ומדידת מהירויות בשעות העומס.