שבע קבוצות הגישו מועמדות במכרז להארכת כביש 6 צפונה

ועדת המכרזים לביצוע פרויקט להארכת כביש חוצה ישראל צפונה הכולל סלילת כביש בין תל קשיש ומחלץ סומך ובין צומת יוקנעם לתל קשיש, בודקת הצעותיהן של שבע קבוצות שהגישו מועמדות בשלב המיון המוקדם במכרז


00:00 ,13.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדת המכרזים הבינמשרדית לביצוע פרויקט הארכת כביש חוצה ישראל צפונה: קטעים 3 ו-7 (יוקנעם-סומך), הודיעה כי שבע קבוצות הגישו מועמדות בשלב המיון המוקדם במכרז.

ממשרד התמ"ת נמסר כי, מדובר במכרז BOT למימון, הקמה, תפעול, תחזוקה והעברה לידי המדינה בסוף תקופת זיכיון, של כביש אגרה, בדומה לקטעים הנוכחים של כביש חוצה ישראל. הפרויקט כולל שני קטעים: קטע 3 ממחלף תל קשיש עד למחלף סומך, אורך הקטע 14 ק"מ, קטע 7 ממחלף מצומת יוקנעם עד למחלף תל קשיש, אורך הקטע שישה ק"מ. הפרויקט כולל מרכיב משמעותי של מנהרות באורך כולל של כארבעה ק"מ.

עוד נמסר כי, הצעות הקבוצות תיבחנה על ידי ועדת המכרזים הבין-משרדית, בראשות סגן בכיר לחשבת הכללית, גיל שבתאי. בוועדה חברים נציגי משרד האוצר, משרד התחבורה והרשות הממונה- חברת כביש חוצה ישראל בע"מ. הרכב הוועדה מביא לידי ביטוי את היתרון הגדול הטמון בשיתוף פעולה בין כל הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה אשר צברו ניסיון במכרזי BOT בתחום התחבורה.

במהלך הרבעון השלישי של השנה צפויה וועדת המכרזים להכריז על הקבוצות שיימצאו כשירות לגשת למכרז, ולפרסם את מסמכי המכרז.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, ציין כי, "משרד האוצר ממשיך לקדם במהירות סלילת כבישים והרחבת תשתיות תחבורה. ההליך המכרזי של המשך חוצה ישראל הוא נדבך חשוב בתכנית הממשלה לקידום הפרירפיה למרכז".

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הוסיף כי "מספר המתמודדים המרשים במכרז המוקדם (PQ), הכולל גם גורמים זרים, מעיד על האטרקטיביות הרבה של הפרויקט ומהווה הישג משמעותי לענף התשתיות בישראל". לדברי כץ, "עם סיום תהליך המיון של המכרז המוקדם יוחל בהכנת השלב הסופי של המכרז שבו תבחר החברה הזוכה".

עוד צוין כי, הארכת כביש 6 צפונה מבוצעת במסגרת תוכניתו של השר כץ לחיבור הגליל והנגב למרכז הארץ – פרויקט "נתיבי ישראל", שיצור רשת ארצית של כבישים ומסילות ברזל מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. "המשך סלילת כביש 6 צפונה ודרומה הוא חלק ממהפכה שמקדם משרדנו לקירוב הפריפריה למרכז הארץ ולפיתוח התעסוקה וההתיישבות בנגב ובגליל", אמר כץ.