גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 18.09.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.583 +0.533
אירו 4.1772 +0.149
ליש"ט 4.6924 +0.299
100 יין 3.1996 +0.408
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

שר התחבורה חנך אתר ניסויים לתחבורה אוטונומית

האתר הוקם על קטע כביש של נתיבי איילון בין שפיים לרשפון. עשרות חברות מובילות מהארץ והעולם צפויות לערוך ניסויים באתר החדש
03.10.17 / 13:27
השר כץ באתר הניסויים אתמול. משקיעים משאבים
צילום: ששון תירם
השר כץ באתר הניסויים אתמול. משקיעים משאבים

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ חנך אתמול את אתר הניסויים הראשון בישראל לתחבורה חכמה ואוטונומית, שהוקם על קטע הכביש של נתיבי איילון (כביש 20), בין שפיים לרשפון. ממשרד התחבורה נמסר כי בקרוב יוכשרו אתרים נוספים לביצוע ניסויים וביניהם חניון הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב ומנהרות כביש 6 שנכרו צפונית לעין תות.

 

מדובר בקטע כביש חדש שהוקם במסגרת פרויקט כביש 531, המחבר בין כביש החוף (כביש 2) לדרך נתיבי איילון (כביש 20). אתר הניסויים כולל קטע דרך סטרילי באורך של כקילומטר וחצי וברוחב של 17 מטרים, המדמה כביש מהיר בן שלושה מסלולים.

 

השר כץ ציין כי משרד התחבורה משקיע משאבים רבים ביצירת תשתיות מתקדמות שנועדו לסייע במאבק בתאונות הדרכים ולהגדיל את רמת הבטיחות בכביש. "משרד התחבורה מקדם ותומך בטכנולוגיות תחבורה מתקדמות, שנועדו להפחית משמעותית את המעורבות של הגורם האנושי בתאונות דרכים", הוסיף השר כץ.

 

השר כץ הוסיף כי משרדו מנהל מגעים עם מספר רשויות מקומיות להקמת אתרי ניסויים אוטונומיים בתחומם, בהם חניון האצטדיון העירוני בנתניה, כביש המוביל למטמנה באשדוד וכן בקטעי דרך בתל אביב ובאילת. חלק מקטעי כביש אלה ישמשו כאתרי ניסוי לתקופה זמנית עד להשלמת הכביש.

 

"הצבתי לעצמי יעד לחנוך השנה את מרכז הניסויים הראשון בישראל ואני שמח שעמדנו ביעד הזה", ציין השר כץ בחנוכת המרכז. "ישראל נמצאת ביחד עם ארה"ב בחזית הטכנולוגיה ואעשה הכל על מנת שהטכנולוגיה הזאת תיושם בישראל כבר בחמש השנים הקרובות. זה העתיד. הטכנולוגיה מתקדמת לשם בצעדי ענק, והחובה שלנו כממשלה היא ללוות אותה מהבחינה הרגולטורית כדי שניתן יהיה ליישם אותה בהקדם", הוסיף כץ.

 

עשרות חברות מובילות מהארץ והעולם צפויות לערוך ניסויים באתר החדש. בין החברות הראשונות שהחלו היום לבצע ניסויים במערכות בטיחות חדשות וחכמות באתר: חברות ARGUS, NEXAR, MOBILEYE, GENERAL MOTORS, VALERANN  ו- INNOVIZ.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 923
פייסבוק

×