אגרקסקו: החל יצוא תותים לאירופה

החברה, אשר נערכת באופן שיטתי למעבר מתובלה אווירית לתובלה יבשתית, מובילה את משלוחי היצוא עם אוניות כרמל "ביופרש" ו"אקופרש"


00:00 ,01.12.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה, אשר נערכת באופן שיטתי למעבר מתובלה אווירית לתובלה יבשתית, מובילה את משלוחי היצוא עם אוניות כרמל "ביופרש" ו"אקופרש"
 
משלוח ראשון של תותים ישראלים עושה לראשונה את דרכו בים אל מדינות אירופה. ההובלה מתבצעת על ידי  אוניות כרמל "ביוטופ" ו"אקופרש".
 
מחברת אגרקסקו נמסר כי משלוח ראשון של תותים מובחרים יוצא לדרכו לאירופה. השנה מצטרף לזנים המוכרים והאהובים, זן חדש של תות הקרוי "תמיר". עונת היצוא מתחילה בשבוע ראשון לחודש דצמבר ומסתיימת בחודש מרץ 2009.
 
חברת אגרקסקו נערכת בצורה שיטתית למעבר מתובלה אווירית לתובלה ימית. המהלך האסטרטגי גובש בחברה לפני מספר שנים כאשר ההיגיון העומד בבסיסו מתבסס על מספר עקרונות שמשלבים חשיבה "ירוקה" עם תפיסה כלכלית: תובלה ימית בכלל והאוניות של כרמל בפרט שומרות על איכות הסביבה, בתובלה האווירית קיימת מגבלת זמינות וכן ההובלה הימית מאפשרת תמורה גבוהה יותר למגדל. כמו כן ישנה תפיסה בסיסית בחברה לפיה כל מוצרי החקלאות מרגע הקטיף, מחויבים להישמר תחת שרשרת קירור מוקפדת כדי להבטיח איכות מוצר מקסימלית לצרכן ובכלל זאת  אורך חיי המדף.
 
יהודה רייכמן, מנהל מוצר תותים באגרקסקו, מעדכן כי "על אף שהתות הוא פרי עדין בעל מרקם רגיש וכמעט קטיפתי הצלחנו, לאחר מספר רב של ניסיונות, ללמוד את תכונותיו וצרכיו המיוחדים ובסופו של דבר הגענו ליכולת להורידו לים ולהביאו אל המדפים באירופה כשהוא במצב רענן ואיכותי, בעל אורך חיי מדף וטעם נפלא. העובדה שהצלחנו במהלך זה וגם הפחתנו את הפגיעה באיכות הסביבה גורמת לתחושה של סיפוק".
 
מחברת אגרקסקו נמסר כי היקף יצוא התותים המתוכנן לעונה זו מסתכם בכ-1,100 טון, עלייה של כ-25% מהעונה הקודמת. כמות התותים המיוצאת באמצעות אגרקסקו מתבססת על תוצרת משטח גידול של 1,400 דונם, שהינו מצרף של שטחי גידול של כ-50 מגדלים. הפדיון למגדלים יסתכם בכ-15 מיליון שקל.