אית"ל מחדש הפעילות

בכוונת האיגוד לטפל בבעיית התשתיות בישראל, לייצג את העוסקים בתחום מול הרגולטור וכן לשפר את רמת ההכשרה המקצועית של העובדים בענף. ד"ר זבה נבחר לשמש יו"ר האיגוד


00:00 ,02.07.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

בכוונת האיגוד לטפל בבעיית התשתיות בישראל, לייצג את העוסקים בתחום מול הרגולטור וכן לשפר את רמת ההכשרה המקצועית של העובדים בענף. ד"ר זבה נבחר לשמש יו"ר האיגוד
 
אית"ל – איגוד ישראלי לתובלה ולוגיסטיקה, מחדש את פעילותו לאחר תקופה ארוכה בה הוקפאה פעילותו. ישיבה ראשונה של חברי האיגוד התקיימה שלשום בתל אביב וכללה נציגים של המשתמשים בתובלה הימית, התובלה היבשתית, האווירית וכן ראשי ענף הלוגיסטיקה בארץ. במהלך הישיבה הוחלט על שיפור תקנון האיגוד אשר יהווה למעשה ארגון גג של כל ענפי הלוגיסטיקה בישראל והעוסקים בו.
 
לדברי ד"ר יורם זבה, אשר נבחר לשמש כיו"ר אית"ל, המשתמשים השונים בענף הלוגיסטיקה החליטו להפיח חיים באיגוד ולחדש את פעילותו. לדבריו, מטרות האיגוד הן לשים דגש ולטפל בבעיית התשתיות בישראל, לייצג את העוסקים בתחום בכל הקשור לתקנות, חוקים והתמודדות מול הרגולטור וכן לשפר את רמת ההכשרה המקצועית של העובדים בענף וזאת על ידי שיפור רמת הלימודים האקדמיים בישראל בתחום. כמו כן שם לו הארגון מטרה להפוך את התחום למודרני יותר בישראל.
 
לדברי ד"ר זבה, יש בשנתיים האחרונות התעוררות רבה בתחום והכרה כי מדובר במקצוע לכל דבר בעל דיסציפלינות משל עצמו. ד"ר זבה ציין כי המשמעות האמיתית של ענף הלוגיסטיקה היא העובדה כי מדובר בתחום בעל השפעות הדדיות כך שהתובלה הימית מושפעת מהתובלה הימית והאווירית, כלומר, בעיה בתחום התובלה היבשתית תקרין את השפעתה על התובלה הימית וגם ההפך מכך.
 
ד"ר זבה הוסיף כי הלוגיסטיקה הינה למעשה אינטגרטור בכל התחומים ועל הענף לקבל את ההתייחסות הראויה לו ולשאוף למקצוענות ואיכות לטובת כלל העוסקים בתחום.