ארגון המכס העולמי: לא נוכל לעמוד במשימת שיקוף 100% מהמכולות המיועדות לארה"ב

הארגון מנסה להניא את ממשלת ארה"ב מכוונתה לחוקק את חוק שיקוף המכולות שאמור להיכנס לתוקף ביולי 2012


00:00 ,16.06.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

הארגון מנסה להניא את ממשלת ארה"ב מכוונתה לחוקק את חוק שיקוף המכולות שאמור להיכנס לתוקף ביולי 2012. מזכ"ל הארגון: אין לנו את הציוד ההולם וכוח האדם הנדרש על מנת ליישם את החוק
 
ארגון המכס העולמי לוחץ על ממשלת ארה"ב לחזור בה מהכוונה לחוקק חוק שבמסגרתו יעברו שיקוף כל המכולות המשוגרות לנמלי ארה"ב מנמלים זרים.
 
"לארגון המכס העולמי ורשויות הנמלים בעולם אין את הציוד ההולם וכוח האדם הנדרש על מנת ליישם את החוק שצפוי להיכנס לתוקפו ב-1 ביולי 2012", אמר מייקל דאנט, המזכיר הכללי של הארגון המייצג 173 רשויות מכס בעולם. "אנו מנסים להעלות טיעונים שישכנעו את הקונגרס האמריקאי לחזור בו או לשנות את הצעת החוק", ציין דאנט.
 
על פי הערכות, שיקוף 100% מהמכולות הנכנסות לחופי ארה"ב משמען 325 מליון מכולות המשוגרות מ-600 טרמינלים מרחבי העולם, בכל שנה.
 
על פי מחקר שערך לאחרונה ארגון המכס העולמי, יידרשו מיליוני דולרים בכדי ליישם את החוק שייצור סיבוכים לוגיסטיים בנמלים ויפגע בסחר העולמי.
 
"קשה להאמין שהנמלים הגדולים והמובילים בעולם יוכלו לעמוד בדרישה לשקף 100% מהמכולות המיועדות לארה"ב עד 2012", אמר פרופסור פרדריק קארלואה מאוניברסיטת לה-הבר שביצע את המחקר עבור ארגון המכס העולמי.