גולד בונד תחלק דיבידנד בגובה 5.6 מיליון שקל

הרווח הנקי של החברה עומד על 14 מיליון שקל מתחילת השנה – עלייה של כ-58% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה מחזיקה בחמישית ממניות מספנות ישראל


00:00 ,25.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

הרווח הנקי של החברה עומד על 14 מיליון שקל מתחילת השנה – עלייה של כ-58% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה מחזיקה בחמישית ממניות מספנות ישראל 
 
חברת גולד בונד שבשליטת שלמה שמלצר, שלומי פוגל וחברת הספנות לוסי בוכרד הודיעה כי תחלק דיבידנד בסך של כ-5.6 מיליון שקל. חלוקה זו היא בהתאם למדיניות החברה לחלוקת דיבידנד בשיעור של כ-40% . מהחברה נמסר כי הדיבידנד מחולק מיתרת העודפים של החברה העומדת על סך של כ-60 מיליון שקל, מועד התשלום יהיה ב-16 בדצמבר 2009.
 
חברת גולד בונד, המפעילה את מסוף מטענים בנמל אשדוד והמחזיקה ב-20.25% ממספנות ישראל, סיימה את הרבעון השלישי לשנת 2009 עם רווח נקי בסך כ-5.3 מיליון שקל. זינוק של למעלה מ-120% לעומת הרבעון המקביל אשתקד בו הרוויחה החברה 2.4 מיליון שקל.
 
מהדוחות הכספיים של החברה עולה כי הנקי מתחילת השנה הסתכם בכ-14 מיליון שקל - גידול של למעלה מ-58% לעומת הרווח בתקופה המקבילה שנה קודם שעמד על 8.83 מיליון שקל.
 
הרווח התפעולי של החברה מפעילות חברת הבת קונטרם בע"מ, הכוללת מסוף המטענים ופעילות חופשית (טיפול במטענים, השכרת שטחים וטיפול במכולות), בתשעת החודשים הראשונים של השנה גדל בכ-24% והסתכם בלמעלה מ-20 מיליון שקל.
 
בחברה מעריכים כי ככל שהמצב הכלכלי במשק ישתפר ופעילות היצוא והיבוא תתרחב יגדלו הכנסות החברה בהתאם. מהחברה נמסר עוד כי היא נהנית מגישה ישירה לנמל אשדוד הסמוך אליה ומגישה נוחה לנמל חיפה, הודות לשלוחת הרכבת העוברת בשטח מסוף החברה.
 
מספנות ישראל בה מחזיקה גולד בונד ב-20.25% סיפקה לחברה רווח רבעוני של כ-2.2 מיליון שקל נטו. מתחילת השנה עומד סך הרווח נטו לחברה מפעילות מספנות ישראל על כ-4.3 מיליון שקל.
 
אריה קרמן, מנכ"ל גולד בונד, ציין כי "החברה ממשיכה לשמור על יציבות. אנו מעריכים כי היציאה מהמשבר הכלכלי ומהמיתון בעולם ואצלנו תיתן רוח גבית לחברה הן בהרחבת השימוש בשירותי מסוף המטענים והן בהכנסות מפעילות מספנות ישראל".