לרגל חגיגות ה-60 למדינה: נמל אשדוד פותח שעריו לראשונה

פתיחת השערים החגיגית הינה פרי של שיתוף פעולה בין נמל אשדוד ובין חיל הים. במהלך יום העצמאות יוצגו תערוכות של כלים מכניים, מנופים וספינות שיט וכן ייערכו הופעות של להקת חיל הים ולהקות עירוניות של העיר אשדוד


00:00 ,29.04.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

פתיחת השערים החגיגית הינה פרי של שיתוף פעולה בין נמל אשדוד ובין חיל הים. במהלך יום העצמאות יוצגו תערוכות של כלים מכניים, מנופים וספינות שיט וכן ייערכו הופעות של להקת חיל הים ולהקות עירוניות של העיר אשדוד
 
לרגל חגיגות ה-60 למדינת ישראל פותח נמל אשדוד את שעריו, לראשונה מאז הקמתו, בשנת 1965, בפני הציבור הרחב. ביום העצמאות, יום חמישי, ה-8 למאי 2008, יערוך הנמל יום פתוח בין השעות 9:00 ל-14:00. פתיחת השערים החגיגית הינה פרי של שיתוף פעולה בין נמל אשדוד ובין חיל הים, במסגרתו יוכל הקהל הרחב להכיר את הנמל, להסתובב בין מתקניו החדישים וליהנות מעולם מרתק של ים וקידמה.
 
במסגרת זו תתקיים ברציף נמל איתן החדש, רציף מספר 23, תצוגה מרהיבה של אוניות, גוררות וציוד מכני, המשמש לתפקודו השוטף של נמל, הכוללת מנופים, עגורנים, מלגזות, גוררות, סירות נתב ועוד. בנוסף, תתקיים בנמל תערוכת ספינות השיט של חיל הים. בימת המופעים של הנמל תארח את להקת חיל הים ואת הלהקות העירוניות של העיר אשדוד: להקת גרפיט ולהקת הד.
 
המבקרים בנמל אשדוד יוכלו לבקר בביתני ההסברה של הנמל ושל חיל הים וליהנות מהדרכה, המלווה בצפייה בסרטים, המסבירים ומפרטים את פעילות הנמל ואת יכולותיו של חיל הים. בנוסף, יוכלו אורחי הנמל לסייר ולהכיר, בין היתר, את רציף המכולות ואת מנופי הגשר החדישים, הגדולים מסוגם, הקיימים בנמלי בישראל, המסוגלים לפרוק את האוניות הגדולות ביותר, אשר פוקדות את נמלי הים התיכון.
 
לדברי שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, "שיתוף הפעולה המוצלח, שבין חברת נמל אשדוד וחיל הים, לרגל חגיגות ה-60 למדינת ישראל, מאפשר לראשונה לציבור הרחב ליהנות מסיור חווייתי ומרתק בנמל אשדוד. התוכנית המגוונת, שהרכבנו יחדיו, מאפשרת לציבור הרחב להכיר את נמל אשדוד ואת תרומתו המשמעותית למדינה, תוך דגש מיוחד על הפן המסחרי ועל הפן הצבאי. אנחנו מזמינים את הקהל הישראלי לבוא ולבקר בהמוניו בנמל אשדוד ולחגוג יחד עם עובדי הנמל וחיל הים 60 שנות עצמאות למדינת ישראל".